İzmir’de “LGBTİ dernek ve gruplarınca planlanan etkinlikler” yasaklandı

Valilikten yapılan açıklamada, medya ve sosyal medyada LGBTİ dernek, kuruluş ve benzeri grupların Haziran ayı sonunda “Onur Haftası” adı altında İzmir’in de aralarında bulunduğu bazı illerde etkinlik düzenlemek istediği söylendi. platformlar

Açıklamada, genel ahlaka aykırı bazı tutum ve davranışların yer aldığı bu tür faaliyetlerin toplumda tepkiye yol açabileceği belirtilirken, radikal görüşlere sahip bazı kişi ve grupların, gerekli faaliyetlere tepki gösterdiğinin bilindiğine dikkat çekildi. sosyal medya platformları ve bazı medya kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

İstenilen olayların her türlü provokasyon ve eyleme açık olduğu, toplum ve toplumdaki farklı görüşlere sahip grupların neden olabileceği olası olayların ve genel huzurun ve genel düzenin bozulabileceği, insanların huzur ve güvenliğinin özellikle Açık alan toplantılarına katılma, kişisel dokunulmazlık, tasarruf güvenliği, genel sağlık ve ahlakın korunması ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin baltalanabileceği belirtildi.

“LGBTİ ‘İzmir 11 Onur Haftası’ adı altında, kamu refahının ve genel düzenin devamının sağlanması amacıyla planlanan toplantı, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant/stand/toplantı, yürüyüş, basın açıklaması suç işlenmesini önlemek, vatandaşlarımızın genel sağlığını, ahlakını ve can ve mal güvenliğini korumak, çadır kurmak, bildiri dağıtmak, afiş/pankart asmak, protesto eylemleri, piknik, kutlama, bayram vb. 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi ile 5442 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi uyarınca güvenlik, suçun önlenmesi, can güvenliğinin sağlanması, kişilerin çalışma ve seyahat hürriyetinin korunması, olası şiddet ve terör eylemlerinin önlenmesi amacıyla, 2911, 24 Haziran 00.01’den 25 Haziran 23:59’a kadar İzmir’de 2 gün boyunca açık alanlarda. İl genelinde il sınırları içinde yasak.

Yoruma kapalı.