İyi Parti nasıl kurtulur? – MAHMUT ÖVÜR

Artık Millet İttifakı olarak anılan 6. Tablo’nun sakinleri hiç de sessiz değil. Halkın baskısı olmadan el ele gitmeleri an meselesi. Çok kızgınlar çünkü kurdukları sistemde biri kazanırken diğeri kaybediyor.
Kılıçdaroğlu’nun “Masadaki herkesGünah eşit oy” Akşener diyerek “zafer adayı” ısrar veya 6 birdenbire halkın önüne çıkmak Şirket Politika izni yayınlandıktan sonra Bakma, bu sadece bir gösteri. gösteri biter Bitmiyor herkes uygun gördüğü gibi hareket ediyor ve bildiğini biliyor. okuma. Çünkü işbirliği gerçek ve samimi bir proje değil.
AB ve Küresel Merkezlerden “Tebrikler” almayı planla… Dolayısıyla ne sözde ne de davranışta samimiyet yoktur.
Örneğin Kılıçdaroğlu hiç açılmadı “Ben adayım” Bunu söylemeye cesareti yoktu, hep kaçarken savaştı. En son buluşu edinin “Ben Kemal, geliyorum” Sloganınız… itin “Ben adayım” diye bağırır ama üzerine bile almaz.
Bu Akşener’i çıldırtıyor. (İmamoğlu’nun da kimyası bozuluyor) ama olmuyor.) Hatta Akşener de Kılıçdaroğlu gibi konuşmaya devam. Bazen “Kazanan Aday” Bazen “Noter Biz değiliz” diyor ama sonra aynı masaya oturuyor hiçbir şey olmamış gibi davranır. En Nereden geldiğini öğrenin:

“Bu kavga bir kapris değil, hayır İnanç feda edilemez.”
Bu çok ciddi bir suçlama… Ama bu bir heves. Kurban kim? Tabii ki Kılıçdaroğlu. Ama bunu cesurca da söyleyemez.
İki ve diğer 4 taraf arasındaki gerilim “kaprisler” HDP’siz seçimi kazanamayacaklarına göre hesapsız taleplerini ekleyin. Gülümü, keten helvamı yaktım…
Bu tablodan memnun olan tek parti ve tek lider var: CHP Kılıçdaroğlu… Kılıçdaroğlu böyle bir masa kurdu “Hain duyurulacağım” Kimse korkudan ayrılmıyor. İYİ Partililer bu sürecin neresinde? “pişmanlık” Öyle mi bilmiyorum ama bugünün pişmanlıkları İşe yaramayacağı çok açık.
birisi onlar “anahtar parti” olarak nitelendirmek yetmez. Bu, Akşener’in sıkışmasından ve partisindeki gerilimden belli oluyor. Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını onaylayamaz, önerdiği iki belediye başkanını atayamaz, ayrılıp kendi adayını da getiremez. Eli güçlü olsaydı, bunlardan birini çoktan yapardı.
Bir de tersi durum var: Masada birinci parti CHP, masaları kuran da Kılıçdaroğlu olduğuna göre, adaylığın doğal olarak onun hakkı olacağı baştan belli. Akşener o masada otururken düşündü. Muhtemelen Kılıçdaroğlu’nun siyaset mühendisliğini hesaba katmadı.
CHP’nin oylarının yarısına sahip olmayan Akşener adayı belirleyecek ve CHP dediğini yapacak. Buna karşın Kılıçdaroğlu bir şekilde “ikna” yapılacak veya “herhangi bir yöntemle” devre dışı bırakmakla mümkündür. Son viraja girdiği için bu zor görünüyor.
Bu yüzden Akşener’in elinde fazla seçenek yok. temel karamollaoğlubu son Davutoğlu VE baba‘ ile görüşmesi de Kılıçdaroğlu’nun masada sıcak karşılandığını gösteriyor. Gördüğünüz gibi Akşener zor durumda.
İYİ Parti’yi kurtaracak özgün bir formül ufukta görünmüyor. Akşener, “Bir Bölücü” Kendi adayı olma riskini göze alsa ve Kılıçdaroğlu’nun kalbine basarak destek olsa da İYİ Parti’nin ayakta kalması pek mümkün değil.

Yoruma kapalı.