İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale: Kemal Bey’in adaylığını onaylatmak için masa kuruldu ise onay makamı değiliz!

BÜLENT KUŞOĞLU’NUN CHP’YE GÖNDERİLMESİ: ESAS KRİZ BURADA BAŞLADI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın 6. tablodaki açıklamalarının ardından istifa ettiğini hatırlatan Özlale, CHP’li Bülent Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu aday olmazsa masa bozulur” sözlerine rağmen istifa etmediğini hatırlatarak isyan etti:

13 Şubat’ta açıklanmayabilir diye düşünüyorum. Başka bir sorunumuz var. Sevgili Başkan Yardımcımız Cihan Paçacı’yı 6’lı Pas Tablosunun canını yaktığını düşündüğü için kaybettik. Cihan Bey, 6. Masa toplantısındaki o günkü açıklamaların partimize ve Cumhurbaşkanımıza zarar vereceğini düşünerek kendi isteğiyle görevinden istifa etti. Bu bizi çok üzdü. Ama biraz geriye gidelim, ‘Altıncı masa Kemal Bey’i aday göstermezse o masa dağılır’ diyen Bülent Kuşoğlu Bey aynı mekanizmayı çalıştırmadı. Belki de asıl kriz oradaydı. Bir düşünün geniş bir platformda herkesin benimseyebileceği cumhurbaşkanı adayını belirlemek için çalışmalara başladık. Orada Kemal Bey’e çok yakın ve saygı duyduğum Başkan Yardımcısı Kuşoğlu, “Masa dağılır” diye bir açıklama yapıyor. Üzerinde herhangi bir mekanizma kullanılmamıştır.

Bülent Bey’in açıklaması çok şok edici bir açıklama oldu. Sürecin tam ortasında böyle bir açıklama yapmak ne anlama geliyor? Ondan sonra burası noterlik değil dedik.

Masaya geldiğimizde herkes tercihlerini ortaya koymak zorunda. Hatta CHP, Kuşoğlu’nun dediği gibi Kemal Bey’in cumhurbaşkanlığının onaylanması için o masayı kurduysa, onaylayan makam da biz değiliz.

Yoruma kapalı.