İSİLAY’dan iddialara net yanıt: Lütfi Doğan Hocamız, her zaman Başkan Erdoğan’ın yanında

Açıklamada, Vakfın ve Lütfi Doğan’ın siyasi iftar yemeğine değil, eski Diyanet İşleri Başkanı olarak “İslam ülkeleri büyükelçilerinin iftarına” davet edildiği ve bu daveti kabul ettikleri belirtildi:

“Elçilerden başka misafirlerden önceden haberi yoktu. Hocamız her anı ve zemini hataları düzeltmek için bir nasihat fırsatı olarak gördüğü için Erbakan Hoca’nın yoldaşı olan teşkilat mensuplarına her zaman nasihatlerini verir.” Hocamız ülkemiz için yapılan hayır işlerinde ülkemizin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu her zaman göstermekte, tüm organizasyonlarda dua ve desteğini ifade etmektedir. ülkemizin ve milletimizin büyük menfaatleri doğrultusunda yürütülen projeler, multimedya içeriklerinde Başkanlığımızın davet ettiği tüm programlara coşkuyla katılıyor.

Vakfımızın tarafı ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Lütfi Doğan siyasi kimliklerden arınmış olup, nerede olursa olsun sadece milletimizin sağduyusu ve İslam ümmetinin menfaatleri oradadır. Ömürleri boyunca dinle ve dini inançla mücadele edenlerin, iftar sofralarını suistimal ederek din adamlarından güç elde etme çabaları, milletimizin irfanında yeri olmayacak ucuz oyunlar olarak kalmaya mahkumdur.

Yoruma kapalı.