İngiliz The Guardian’dan küstah çağrı: Hedefte yine Başkan Erdoğan var

NUMAN KURMUŞ’TAN SERT TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Batı’dan artan saldırılara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. The Guardian’daki skandal habere tepki gösteren Numan Kurtulmuş, bu tür haberleri şiddetle kınadığını ve reddettiğini söyledi.

Kurusu şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa’yı ve Batı’yı etkisi altına alan İslamofobi ve Türkiye karşıtlığına ses çıkarmayanların, ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza terör örgütleri diliyle saldırmaları ve her geçen gün artan ikiyüzlü yaklaşımları yüz karasıdır. Türkiye’nin doğru yolda olduğunun açık bir göstergesidir.

The Guardian’da ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkında yayınlanan yazı; Gazetecilik ve diplomasi ilkelerini çiğneyen ahlaksız, nefret temelli bir tetikçi “muhabir”in kuruntusu bunlar.

Cumhurbaşkanımızın şahsında Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasisine ve halkına yönelik bu menfur ve kibirli dili sahibine iade ediyor, Türkiye’nin büyümesinden korkmaya devam ettiğimizi söylüyoruz…”

ÖMER ÇELİK: MİLLETİN İRADESİNİ VURACAKLAR, ÇÖP OLACAKLAR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı skandal habere şu sözlerle tepki gösterdi:

Seçimler yaklaşırken Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi hedef alan yayınlar yeniden sıraya girdi. Bütün bunlar sadece kara propaganda. Her zaman olduğu gibi yine milletimizin iradesine darbe vuracak ve çöplüğe döneceklerdir.

Onlarca yıl önce darbeyle Türkiye’ye yön verenler tamamen etkisiz hale geldi. Yani artık yayın, analitik ve propaganda gibi kanallar aracılığıyla etki yaratabileceklerini düşünüyorlar. Ucuz yöntemler ve dar yaklaşımlar dışında artık oyuncakları yok.

Seçimler yaklaştıkça siyasi hayatımızı etkilemeye çalışan bu kara şebekelerin ve propagandaların sayısı artacak. Hiçbirinin zerre kadar değeri veya etkisi yok. Cumhurbaşkanımızın dirayetli siyaseti ve milletimizin iradesi bu şebekelere gereken cevabı vermeye devam etmektedir.

Yoruma kapalı.