İmamoğlu’nun aile şirketine 3 milyonluk dava

Davaya konu olan İstanbul’da 14 Eylül 2021’de Kuzey Marmara Otoyolu’nda meydana gelen kaza şu şekilde gelişti. Karayolu üzerinde Ankara’ya gitmekte olan Abubakar Baled O Jubran, Tekstilkent mevkiinde kaza yaptı. Yaralı sürücünün imdadına çok sayıda vatandaş ve polis koştu. Ancak o sırada aracıyla hızla gelen Kayhan K. kaza alanına çarptı. Kaza sonucunda mimar Şiyar Ümit (32) hayatını kaybederken, aralarında polis memuru Mertcan Karapınar ve mimar Baran Sarohan’ın da bulunduğu 6 kişi yaralandı.

İMAMOĞLU İNŞAAT A.Ş. ŞOFÖRÜ
Ağır Ceza Mahkemesi’nde olayla ilgili adli süreç devam ederken, polis raporuna göre yüzde 100 hatalı olan Kayhan K. hakkında ürküten bir detay ortaya çıktı. Kayhan K.’nin, sahibi olduğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ailesine ait Beylikdüzü’ndeki İmamoğlu İnşaat A.Ş’de çalıştığı ve aracın da bu şirkete ait olduğu öğrenildi. Deren isimli bir kız çocuğu babası olan genç mimarın ailesi, İmamoğlu İnşaat ve sürücü Kayhan K. hakkında bir dava daha açarak tazminat talep etti.

MADDİ TAZMİNAT TALEPLERİ
Aile adına Küçükçekmece Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi’nde temyiz başvurusunda bulunan avukat, merhum mimar Şiyar Ümit’in annesi Şükran Ümit, babası Cahit Ümit ve kız kardeşi Ümmü Gülsüm Ümit için 1’er milyoner olmak üzere toplam 3 milyon manevi tazminat talep etti. Ayrıca anne Şükran Umut’a kaza gününden itibaren destek artı faizinden mahrum bırakıldığı için 10 bin lira tazminat istendi. Soruşturma sırasında ifadesini alan Kayhan K., “Navigasyon cihazımdan haritaya bakıyordum o yüzden kazayı görmedim. Bu yüzden kazayı görmedim” diyerek kendisini savundu.

Yoruma kapalı.