İlk yarı biterken kazanmak önemliydi

Samsunspor Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, senenin son maçının arkasından yapmış olduğu basın toplantısında, Adanaspor’u yendikleri için mutlu bulunduğunu söylemiş oldu.

Adanaspor’u kendi sahasında 2-1 yenen Samsunspor’da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, maç sonu basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

“KAZANDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM”

İlk devrenin ve senenin son müsabakasını kazandıkları için mutlu bulunduğunun altını çizen Hüseyin Eroğlu, “Ligin son maçıydı. Hakikaten sıkıntılı maçlar oynadık. Şu an maç bittiğinde kazanmamız ihtiyaç duyulan bir maçın ne kadar zor geçeceğini biliyorduk. Taraftarımızın önünde kazanmak, ilk yarı biterken kazanmak, tabelaya baktığınız da ikinci durumda olmak bence oldukça önemliydi. Bugün taraftarımızın önünde kazandığımız için mutluyum. Doğal ki, zor olacağını biliyorduk. İlk yarı, rakip savunmada kalmayı tercih etti. Golün gelmesi, 1-0’ken bile rakip kalabalık müdafa yaparak kazanacağı toplarla etkili olmaya çalıştı. Pozisyon verdiğimiz dakikalar var. İkinci yarı rakibin üstümüze geldiği anlarda aslına bakarsak yakaladığımız pozisyonları değerlendirebilirdik. Bir tek bir tanesini değerlendirdik. Sonuçta kazandığımız için mutluyum. Bizim için 2022 yılının son müsabakasını kazanmamız, puan sıralamasında ikinci durumda olmamız, aslına bakarsak baktığımızda ikinci yarıya da oldukça iyi hazırlanacağımız süreç bizi bekliyor. İkinci yarıya oldukça iyi başlangıç yapmak istiyoruz.” dedi.

Yoruma kapalı.