İletişim Başkanı Fahrettin Altun: 15 Temmuz kahramanları bize Türkiye Yüzyılı’nı hediye eden kahramanlardır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 15 Temmuz Demokrasi Programı kapsamında İletişim Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Beylerbeyi Stadı’nda düzenlenen “Türkiye’nin Yüzyılın Kahramanları” programında ülkenin hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını hatırlattı. ve Ulusal Birlik Günü.

Altun, “15 Temmuz askeri üniformalı teröristlerin darbe girişimiydi. Aslında 15 Temmuz darbe görünümlü bir işgal girişimiydi” dedi. dedi.

15 Temmuz’da bu ülkeye diz çöktürmek isteyen emperyalistlerin ve emperyalistlerin kanlı bir terör örgütünü örgütlediklerini vurgulayan Altun, şöyle devam etti:

“15 Temmuz özgür ve bağımsız bir Türkiye’yi tasfiye girişimidir. 15 Temmuz istiklalimize ve istikbalimize bir darbedir. 15 Temmuz milletin kalbine bir hançerdir. Oysa bu aziz millet ne hain terör örgütüdür. FETÖ de hamisi de, milletin önderi emperyalistlere fırsat verdi, bu milletin aziz lideri Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte terörü, darbecileri, işgalcileri bozguna uğrattı. bu bakımdan milletin zaferinin adıdır. 15 Temmuz bu bakımdan milli iradenin gücünün ispatıdır. Türkiye’de demokrasinin ne kadar köklü olduğunun ispatıdır.” bu konuda milli birlik ve bütünlüğümüzün simgesidir. 15 Temmuz mazlumların umudu, emperyalistlerin kabusudur. 15 Temmuz bir destandır, milletin önderiyle yazılmış bir destandır.”

Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Milletin gücünün üzerinde hiçbir güç tanımadım. Milletimi ülkemin meydanlarına davet ediyorum. Çıksınlar yerlerini bu hainlere versinler”. Yaptığı açıklamalarda milletin bu çağrıya kulak verdiğini, FETÖ ve arkasındaki emperyalistlerin başarısızlığa uğradığını söyledi.

15 Temmuz’da milletimizin dünya siyaset ve dünya demokrasi tarihine geçecek şanlı bir direniş sergilediğini kaydeden Altun, “Bu şanlı direnişin tüm kahramanlarına selam olsun. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Mekanları Cennet, Makamları Yüce Olsun Her şeyden önce şehitlerimiz ve tabii ki gazilerimiz ve yine o Vatanı, milleti ve ümmeti için canını düşünmeden sokaklara, meydanlara çıkan kahramanlarımızdır. Türk asrının kahramanları.” dedi.

“15 TEMMUZ KAHRAMANLARI BİZE TÜRKİYE’NİN YÜZYILINI VEREN KAHRAMANLARDIR”

15 Temmuz anma programının ana başlığına “Türkiye’nin Yüzyıl Kahramanları” olarak girdiğini söyleyen Altun, “15 Temmuz kahramanları, bize Türkiye’nin yüzyılını armağan eden kahramanlardır.” dedi.

15 Temmuz’daki darbe görünümlü işgal girişiminin bertaraf edilmesinin ardından FETÖ’nün çok daha güçlü devlet kurumlarından ihraç edildiğine ve devletin çok daha güçlü hale geldiğine işaret eden Altun, şunları kaydetti:

“Çünkü bu zehirli yapı yıllardır emperyalistlerin ajanı olarak aramızda faaliyet göstermekte, çeşitli kumpaslara ve demokratik olmayan müdahalelere imkan tanımaktadır. Bu hain örgütün etkisi kırıldıkça, devletimizin manevra kabiliyeti artmış, birçok adım atılmıştır. Terörle mücadele başta olmak üzere ülkemizin menfaatlerine, Terörü kaynağında yok etmeye yönelik bir strateji, Temmuz ayından sonra uygulamaya konulabilir, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve diğer etkin askeri harekâtlar bunu başarmamızı sağladı. Ülkemizin terörle mücadelesi bağlamında çok önemli sonuçlar alındı. FETÖ ile mücadelede çok önemli sonuçlar elde ettik. Terörün kaynağında kurutulmasını anlamak gerekiyorsa, FETÖ ile mücadelede de aynı anlayış esastır” dedi.

“DÜNYANIN NEREDE OLDUĞU YERDE FETÜS LAVANTASINA GİRİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temel bir ilkesi olduğunu vurgulayan Altun, “Cumhurbaşkanımız böyle kirli ve zehirli yapılar söz konusu olduğunda ‘saldırın, saldırın, saldırın!’ diyor. “Savunma yok, saldırı var. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar FETÖ inine giriyoruz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, devletimiz bu hain terör örgütünün mensuplarını bulup Türk yüksek yargısına teslim edecektir.”

Türkiye’nin dosta güvenen, düşmandan korkan bir devlet olduğunu ifade eden Altun, 15 Temmuz’dan sonra Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini kurmanın mümkün olduğunu, 2018’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk başkanı olduğunu söyledi.

Altun, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden sonra devletin ulusal çıkarların korunması için daha hızlı, daha güçlü, daha etkin ve koordineli çalıştığını söyledi.

Türkiye’nin artık kendi başına ve hesabına hareket edebileceğini vurgulayan Altun, “Türk Yüzyılı, büyük ve güçlü bir Türkiye’nin vizyon projesidir. Türkiye’ye, aynı zamanda bölgemize ve tüm dünyaya.” dedi.

“BU DÜNYAYI DAHA DOĞRU YAPMAK İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ”

Türkiye Yüzyılının 28 Mayıs 2023’te başladığını belirten Altun, şunları söyledi:

“Bugün dünya adaletsizliklerle boğuşuyor. Maalesef bu adaletsizlikler de büyük zulümleri beraberinde getiriyor. Günümüz dünyası krizlerle, kargaşalarla, kaoslarla anılıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu dünyayı güzelleştirme mücadelesi veriyoruz. daha adil bir dünya Sayın Cumhurbaşkanı “Dünya 5’ten büyüktür” derken, “Daha adil bir dünya mümkün” diye haykırırken, bugün yaşadığımız dünyayı kemiren adaletsizliğe çözüm bulmaya çalışıyor. Küresel zulüm düzenine son vermeye ve daha adil bir dünya kurmaya çalışıyor. Bugün Türkiye krizlerin çözümünde öncü rol oynayabilirse Sadece bir dönüm noktası olarak değil, aynı zamanda istikrar sağlayıcı bir güç olarak da var olabilirse. Bunda sadece bir istikrar adası olarak milletin zaferi olan 15 Temmuz destanının payı büyüktür” dedi.

Altun, Türkiye Asrı’nın sadece küresel barış ve istikrarı sağlamayacağını, aynı zamanda milletin daha güçlü, daha prestijli ve daha müreffeh bir toplumda yaşamasını sağlayacağını söyledi.

Yüzyılın Türkiye kahramanları önünde saygıyla eğildiklerini belirten Altun, programın uygulanmasında emeği geçen İletişim Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve Üsküdar Belediyesi’ndeki çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Yoruma kapalı.