İki can daha kurtarıldı şükürler olsun

Hatay Antakya’da depremin 296. saatinde Kanatlı Apartmanı’nın enkazından biri çocuk 3 kişi çıkarıldı. Orgeneral Şükrü Kanatlı Mahallesi Türkmenbaşı Caddesi üzerinde yıkılan binanın enkazından ses duyan ekipler, çalışmalarını hızlandırdı. Kırgızistan Acil Durumlar Bakanlığı arama kurtarma ekibinin enkaz üzerinde yaptığı yoğun çalışma saatler sonra sonuç verdi. Enkaz altında belirlenen alana odaklanan ekipler, depremin 296. saatinde Suriyeli Samir Muhammed Acar, eşi Ragda ve 12 yaşındaki çocuklarını çıkardı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Accar ve eşi çocukları enkazdan çıkarıldıktan sonra ameliyata rağmen kurtarılamadı. Aynı kazada çiftin iki çocuğunun da hayatını kaybettiği öne sürüldü. Ancak Ragda Acar sahra hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

KIRGIZ TAKIMI: ÇOK BİZ DUYGUSALIZ
Kırgız Arama Kurtarma Timi Komutanı Albay Rysbek Coldoshbayev: Sabah 08.00’de bu enkaza vardık. Araştırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada sesimiz var. Bununla ilgili çalışmalarımızı hızlandırdık. İnsanları ikna edebildiğimizde gerçekten çok mutlu olduk. Türk insanının çok sabırlı olduğunu gördük ve bu bizi çok heyecanlandırdı. Muhammed Acar hayatta kalmak için kendi idrarını içtiğini söyledi. Çocuklarının birkaç gün sonra aradıklarında cevap vermediğini söyleyen Accar, gözyaşlarını tutamadı.

İLK SÖZ İÇİ ÇOCUĞUM VAR
Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Samir Muhammed Acar’ın ilk temaslısı enkaz altındayken kameralara yansıdı. Accar’ın babasının, çocuklarının içeride kaldığını söyleyerek su istediği görüldü.

GÜNAYDIN’IN YAZARI HALİT YEREBAKAN VE MEHMET ÖZ’ÜN ZİYARETİ
Dünyaca ünlü kalp cerrahı Dr. Kalp ve damar cerrahı Halit Yerebakan, Mehmet Öz ve Günaydın’ın yazarı ile Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti. İkili, 296 saat sonra enkazdan çıkarılan Samir Muhammed Acar’ın sağlık durumunu da kontrol etti.

Yoruma kapalı.