İçişleri Bakanı Soylu’dan terörle mücadelede kararlılık mesajı: Bir tek terörist bırakmayacağız

“BU ÜLKENİN DAĞLARINDA SAYI ARTIK 77, TEK BİR TERÖRİST BIRAKMAYACAĞIZ”

Şehit ve gazi ailelerine seslenen Bakan Soylu, şöyle devam etti:

“Sahada kazandığımızı asla kaybetmeyeceğiz, masada asla kaybetmeyeceğiz. Bunlar kolay olmadı. Allah şahidim olsun ki ‘Karadeniz, Tendürek, Iğdır, Ardahan, Erzurum, Amanoslar, Gabar Dağı’ dolsam bugün petrol akıyor, teröristler temizlendi.’ “Monte Cudi teröristlerden temizlendi” dersem, Allah’a yemin olsun dersem, bugün sizin evlatlarınızın, gazilerimizin, kahramanlarımızın sayesindedir. Bizler Müslüman bir ülkenin çocuklarıyız. bu ülkeyi birilerinin takasına verecek durumda değiliz 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetin 100.yılında Allah nasip etsin. Memleketin dağlarında tek bir terörist bırakmayacağız, şu anda sayı 77. Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’nin bazı noktalarını terör yuvasına çeviren ABD’ye, Allah’ın izni ve lütfuyla önümüzdeki 5 yıl içinde orada sadece bir terörist yuvası olacağını bir kez daha söylemek isterim. .Bırakmayacağız.

Önümüzdeki dönem için önemli düzenlemeler hazırladıklarını vurgulayan Soylu, “Burada bir hususu daha anlatayım. Gazi ve şehit ailelerimizin silah ruhsatları süresiz olmayacak. Ben arkadaşlarıma talimat verdim ve ben de” dedi. yapmaya devam edeceğim”. dedi.

Şehit ve gazi ailelerinin istediklerini yapmaları gerektiğini vurgulayan Soylu, “Gazilerimiz, gazi ailelerimiz, şehit ailelerimiz arasında bazı farklılıklar var, bunların hepsinin bir kısmının hazırlıkları yapıldı, bir kısmı da yapılacak. İnşallah 28’inde milletimiz değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçiyor, ondan sonra inşallah hep birlikte yol alacağız, birlikte devam edeceğiz” dedi.

Yoruma kapalı.