İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Diyarbakır annelerine ziyaret: Daima sizin yanınızda olacağız

“TERÖRÜN KAFASINI EZECEĞİZ”

Yerlikaya, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, anne Hacire Akar’ın oğluna kavuşmak için evlat edinme sürecini başlattığını söyledi.

Hacire annenin lider olduğunu, 43 ilden 360 annenin çağrısına anne şefkati, sabır ve güçle geldiklerini belirten Yerlikaya, annelerin 4 yıldır çocuklarını aramak için burada olduklarını söyledi.

42 çocuğun bu çağrıya cevap vererek annelerine kavuştuğunu belirten Yerlikaya, sadece bu binanın önünde değil, yurdun ve dünyanın dört bir yanındaki annelerin çağrısının adeta haykırdığını söyledi.

Bakan Yerlikaya şunları söyledi:

“‘Evlatlarımızı istiyoruz’ sözü kulaktan kulağa, gönülden kalbe çınladı. Sözler annelerimizle Diyarbakır’da yüreğimizden tüm yüreğimize yağıyor. Terör bitene kadar tüm yüreğimizle mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü biz 85 milyona ve aziz milletimize terörü bitirme sözü var Kahraman ordumuz, jandarmamız, polisimiz, sahil güvenliğimiz, devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, verdiğimiz güçle göreceksiniz. Milletimizden al ki damgalanmasın ve terörün başını ezelim” dedi.

“HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ”

Yerlikaya, birlik, beraberlik ve kardeşliğin karşısında bir engel ve bozguncu olan terörü lanetlediğini söyledi.

Yerlikaya dedi ki:

“Diyarbakır’daki tüm kardeşlerimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin, özellikle Diyarbakır’daki annelerimizin, burada olsun ya da olmasın, Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Allah birlik, beraberliğimizi ve barışımızı her daim korusun. Biz hep gördük. bir, büyük, diri ve kardeş olma noktasında yanı başımızdasınız. Allah’ın izniyle her zaman sizinle yürümeye ve koşmaya devam edeceğiz. Her zaman yanınızda olacağız. Allah’a tevekkül edin.”

Bakan Yerlikaya’ya Vali Ali İhsan Su, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Galip Ensarioğlu, Mehmet Sait Yaz ve AK Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın eşlik etti.

Yoruma kapalı.