Herkes aklını başına alsın – Son Dakika Haberler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. İsveç’te Kuran’ın yakılmasına sert tepki gösteren Bahçeli, “Kur’an yakmak korkaklıktır, ahlaksızlıktır. Kuran’ı yakan kendini yakmıştır. ‘Türkiye Fransa gibi değildir’ dedi. Bahçeli şu açıklamaları yaptı: gündem değerlendirmeleri:
KOLTUKLAR: (İsveç’te Kuran yakmak) Kuran’ı yakmak korkaklık ve ahlaksızlıktır, ifade ve düşünce özgürlüğü olarak değerlendirilemez. Barbarlığın özgürlüğü olamaz. Kuran’ı yakan kendini yaktı. Bu provokasyonun sadece Irak doğumlu bir deli tarafından planlanıp gerçekleştirildiğini düşünmek hayatın ve olayların olağan akışına tamamen aykırıdır.
TARİH İLE YÜZ: Irkçılık ve yabancı düşmanlığının eşlik ettiği dünya çapındaki acıklı ve acil göç sorunu, aslında Fransa’nın içine düştüğü krizin temel taşıydı. Gettoda biriken ve keskinleşen enerji toplumsal patlamayla açığa çıktı. Fransa, sömürgeci geçmişiyle ve kenar mahalleleri dışlayan acımasız politikalarıyla yüzleşmeli.

Türkiye’de, FRANSA FARKLI: Fransa’daki olayların Türkiye’ye sıçrama ihtimalinden bahsedenlerin, Bursa’nın Mudanya ilçesinde ve Kocaeli’nin Dilovası ilçesindeki provokasyonların hesabını tutanların ateşle oynadığını, buna izin verilmemesi gerektiğini belirtmek isterim. . Türkiye’yi fırsat kollayarak provokasyon ve tacizin pençesine düşürmek isteyenlere müsamaha gösterilmemelidir. Türkiye Fransa gibi değil, Türkiye kirli emelleriyle kaosa sürüklenemez. Herkes bir karar verir. Devleti, milleti, vatanı kazmıyoruz. Yabancı istihbarat örgütleri sözü verenlere izin vermeyeceğiz. Göç bir insanlık meselesidir.

HARİKA: Türkiye’de mülteci veya göçmen değil, geçici koruma statüsüne sahip sığınmacılar var. Sayılarının 13 milyon olduğunu iddia etmek yalandır. Suriyeli mültecilerin ülkelerine güvenli, gönüllü ve onurlu bir şekilde geri dönüşleri bu bağlamdaki politikamızın ana fikri ve felsefesidir.

SICAK DEĞİL
(İsveç’in NATO’ya dahil edilmesi
süreçler) türk milleti isveç milletidir statüsü ve görünümü ile NATO’ya girişi. sıcak ve sempatik görünmüyor. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde Çirkin Türkiye aleyhine itiraf etti ve FETÖ’yü güzelleştiren ilişki boştur, ahlaksızdır, bizim gözümüzde o da boş.

AYM, KANDİL’İN MAHKEMESİ DEĞİL
Anayasa Mahkemesi (AYM) Kandil’in sahte mahkemesi bir rezillik avlusu değildir, olmayacaktır. Anayasa Mahkemesi, PKK terör örgütünü beraat ettirecek, vahşi eylemlerini beraat ettirecek ve serbest bırakacak merci değildir.

MECLİS ÇOKLU BİR SUÇLUDUR
(gazeteci Merdan Yanardağ
metinler) çocuk katilini övmek, çok kitap okuyan filozof onunla sırala haklarının ihlal edildiğini iddia ederek bu suçun düzenleme olduğunu söylemek suçtur Desteklemek çifte suçtur.

Yoruma kapalı.