Her okulda rehber öğretmen olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 100 öğrencisi olan her okulda rehber öğretmen bulunmasının zorunlu olacağını söyledi. Özer, “Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlardan gelen başvuru sayısı 21 bin 34’e, sicil sayımız ise 3 bin 96’ya yükseldi” dedi.

200 MİLYON GELİR
Bakan Özer yaptığı açıklamada, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında fikri mülkiyet ve sınai haklar çalışmaları alanında patent, faydalı model, marka ve tasarım başvuru sayısının 21 bin 34’e, tescil sayısının ise 3 bin 96’ya ulaştığını söyledi. . Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öğrenci ve öğretmenlerin özgün çalışmaları, yeni ürün ve tasarımların fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması ve okullarda bu konudaki farkındalığın ivme kazandığını belirten Özer, “Fikri ve sınai mülkiyet hakları patent, faydalı model, marka ve tasarımlarla ilgili Halk kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı kurumlarca yapılan başvuru sayısı 21 34 bine ulaştı. tescil sayımız 3.960’a yükseldi.Bu kapsamda 27 patent, 60 faydalı model, 2.532 tasarım ve 477 marka olmak üzere 3.96 tescil olmak üzere 633 patent, 1.150 faydalı model, 17.940 tasarım ve 1.311 marka başvurusu yapılmıştır. Özer, 184 tescilli ürünün ticarileştirildiğini, mesleki ve teknik eğitim kurumlarının döner sermayesine 200 milyondan fazla gelir sağlandığını kaydetti.

HER OKULDA 100 ÖĞRENCİ VAR…
Özer, sosyal medya hesabından rehber öğretmen adayları için güzel bir haber paylaştı. Özer, “100 öğrencisi olan her okulda, türü ne olursa olsun bir rehber öğretmen bulunması zorunlu olacak. Okullarımızda öğrencilerimizin psikolojik dayanıklılıklarını desteklemeye devam edeceğiz.” ANKARA

Yoruma kapalı.