HDP’nin kapatılmasını istedi ve kardeşine böyle seslendi: En yakın karakola teslim ol

Adana’da ikamet eden 57 yaşındaki Mehmet Tulğay, kardeşi Ali Tulğay’ın 1993 yılında henüz 16 yaşındayken dağa çıkarak PKK terör örgütüne katıldığını söyledi. Ağabey, şimdi 46 yaşında olan erkek kardeşini teslim olmaya çağırdı.

“EN YAKIN DEVLETE TESLİM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Acılı ağabey Mehmet Tulğay, “Ağabeyim 1993 yılında Diyarbakır Tepecik köyünde yaşıyordu. Babamla birlikte hayvanlara ve bahçeye baktı. Mardin Şenahmet köyünde terör örgütüne katıldı. Kendisine buradan sesleniyoruz. Sizi istiyoruz” dedi. En yakın karakola teslim olmak için. Birçok aile çocuklarını aradı. “Biz de arıyoruz. Kardeşimin teslim olmasını istiyorum” dedi.

“DİYARBAKIR’IN AİLELERİNE DESTEK OLDUK”

Dağda çocuklu ailelere destek olduğunu söyleyen Mehmet Tulğay, “Diyarbakır’ın Mişmil İlçesi’nde oturan ve teröristlere yardım eden kardeşim KT benim kardeşimdir. Televizyonda röportaj verdi evet Kürt halkından özür diledi ve Kürt halkından özür diledi. Devletten para aldığımı iddia ettim şimdi savcılığa suç duyurusunda bulundum bulunacağım bulunacağım maddi manevi tazminat davası açacağım teröristlerin ailelerine değil destek için gittim Bina önünde yüreği yaralanan aileler. Bize kimse bir kuruş vermedi. Masraflarımızı biz karşıladık. Bunlar da belli. Biletin nereden alındığı, kimin ödediği belli.” Kanıtlayacağım. Savcı bunu araştıracak ve ben konuyu tekrar gündeme getireceğim. Biz satalım diye namusumuzu yerde bulmadık. Devletimizin yanındayım” dedi.

“HDP’NİN KAPATILMASINI İSTİYORUM”

Akan kanın ve HDP’nin kapatılmasını isteyen Mehmet Tulğay, ‘Kan parasını alıp cebinize koyuyorsunuz. İki tarafı da mağdur ediyorsunuz. Kız kaçırma olayı var, barışın parayı alın. Geceleri bu sokaklara mahalle komisyonu karışıyor.Terörü yay.Terör üret.Çocuklarımızı suça sürükle.Eylem zamanlarında çocuklarımıza bir şey yapamazsınız.Çocuklarımızın beynini yıkıyorsunuz.Kaç aile. HDP binasında günlerce beklettiniz mi, yolu bulunca ya Avrupa’ya gönderiyorsunuz, ya da dağa götürüyorsunuz.Görgü tanıkları var.Bu şekilde tanıklık edenler var. Açıkça söylüyoruz” dedi.

“ADANA EMNİYETİNE VE TEM ŞUBESİNE TEŞEKKÜR EDERİM”

Diyarbakırlı annelere destek olduğu için kendisine düşman olan kardeşi KS’ye seslenen Memet Tulğay, “Seni 5 yıl hapiste tutmasaydım bugün de ölecektin. Çünkü senin de beynini yıkadılar. Keşke sağ ol” dedi. Adana İl Emniyet Müdürü ve Adana Terörle Mücadele Şube Müdürü.” Kenan Soylu’yu bizim verdiğimiz bilgilerle yakaladılar ve 5 yıl cezaevinde tuttular. En azından 20-30 kişiyi daha dağa çıkaramadı” dedi.
(CNK-HIV-BA-Y)

3/02/2023 09:11:56 CYBE
NNNN

Yoruma kapalı.