Hatay depreminin izleri gökyüzünden görüntülendi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde 11 il arasında en büyük yıkım Hatay’da meydana geldi. Antakya’da deprem sonrası ağır hasarlı bina ve işyerlerinin yıkım çalışmaları devam ediyor.

Kaldırılan molozların yerine boş alanlar oluştu. Kent merkezinin tarlaya dönüştüğü Antakya, Hatay’dan İstanbul’a uçakla seyahat eden Mehmet Yeşilel tarafından uçaktan görüntülendi. Görüntüler, Antakya’daki depremin etkisini gözler önüne serdi.

“ANTAKYA’DA ÇALIŞAN ARSALARI OLUŞTURULDU”
Enkaz kaldırma çalışmalarıyla Antakya’da boş arazilerin ortaya çıktığını ifade eden İsmail Çelik, “Şehre girdiğinizde yeterince yerde moloz kaldırıldı ve daha da kaldırılacak. boş Buradan aşağı indiğinizde pek görünmüyor. , güzel bir açıklık olduğunu görüyorsunuz.

Şehir rüzgardan tozla kaplıdır. Hepimiz için çok zor, Allah bir daha yaşatmasın. Düşmanımı yaşatma. Yaşayanlar bilir bunları. Antakya’mızı her gün böyle görmek içimizi acıtıyor. Bu acı tarif edilemez” dedi.

“KOVALAR HAFIZALARIMIZIN ÜSTÜNDE”
Antakya şehir merkezinde yıkımların devam ettiğine işaret eden Turhan, “Umarım insanlar için daha düzgün ve düzenli bir ortam oluşur. Hatay’ı daha sağlam yapıların yapıldığı bir yerde görmek istiyoruz. İnşallah umduğumuz gibi bir şey olur.

Biz de rahat bir nefes alıyoruz. Şu an yaşanabilir değil ama sonuçta bizim ülkemiz. Ayrılamayız, gidemeyiz Yıkılır, kepçeler tüm anılarımızın izini sürer. Yapacak hiçbir şey yok. Biz buna ilahi diyoruz. Mevlam inşallah daha sağlıklı, mutlu bir Hatay’ı bizlere nasip etsin” dedi.

Yoruma kapalı.