Hastane personel alımı ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı kura sonuçları sorgulama ekranı

Sağlık Bakanlığı tarafınca 11 bin 317 devamlı işçi alımı için kura çekimi Aralık 28-29 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı üstünden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacak. Hastane personel alımı için meydana gelen kura çekiminin sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr/ web adresinden açıklanacak. Peki Hastane personel alımı ne zaman açıklanacak? İşte Sağlık Bakanlığı kura sonuçlarının açıklanacağı tarih ve saatler

Sağlık Bakanlığı; 11 bin 317 devamlı işçi, 30 bin sözleşmeli sıhhat personel ve 1183 sözleşmeli personel olmak suretiyle toplamda 42 bin 500 işçi alımı meydana getirecek.

HASTANE PERSONEL ALIMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 11.317 devamlı işçi alımı için kura çekilişi 28-29 Aralık’ta yapılacak. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekilişinin bugünkü oturumunda; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli ve Kırşehir illeri için adlar belirlenecek.

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları, çekilişin gerçekleştirildiği gün saat 22:00’den sonrasında https://iscisonuc.saglik.gov.tr web adresinden duyuru edilecek.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları, aslolan ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin informasyon ve belgeler ile öteki her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://iscisonuc.saglik.gov.tr/ web adresinden duyuru edilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekilişi, illerin trafik koduna bakılırsa sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekiminine aşağıda yer edinen bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE

Hastane personel alımı için meydana gelen kura çekimi, illerin alfabetik sıralamasına bakılırsa yapılıyor.

28 Aralık (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna bakılırsa sıra ile çekilecek olup, son olarak Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

29 Aralık (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna bakılırsa sıra ile çekilecek olup, son olarak Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Yoruma kapalı.