Hamza Dağ’dan Tunç Soyer’e tepki: Önünü açtık. İşini kolaylaştırdık. Nasıl bir akıl tutulmasıdır?

Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi 4. Etap projesinin temel atma töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yüzen Körfez” hedefi hakkında konuşarak, Türkiye’ye denizden, yerden ve havadan dev yatırımlar yapıldığını söyledi. İzmir’deki koku sorununu kökten çözmek için. Soyer, “İzmir’in geleceği için devletin bu yatırımlara destek vermesini bekliyoruz. Ancak şu ana kadarki tecrübelerimizden bunun olmayacağını öngörüyoruz. O yüzden lekelemelerini istemiyoruz, artık istemiyoruz.” hibeler.”

SOYER DAĞ’A TEŞEKKÜRLER: “ÖNEMLİ BİR ENGELLİ KALDIRDI”

Tunç Soyer ise daha önce Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcılığı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 4. Çiğli Arıtma Tesisi 2. , açıkladı ve teşekkür etti. Soyer, Dağ için “Çiğli meselesinde önemli bir engeli kaldırdı” ifadelerini kullanmıştı.

“ÖNÜ AÇTIK, KOLAYLAŞTIRDIK. AKIL NASIL TUTULUR?”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkanı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in teşekkür konuşmasının ardından “Daha fazla sübvansiyon istemiyoruz, karalamasınlar” sözleriyle sert çıktı. Dağ, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Buca Metro, Çiğli Tramvay, Özkanlar Pazaryeri ve Çiğli Arıtma Tesisi 4.Ünite gibi birçok önemli projenin önünü açarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işini kolaylaştırdık. dünkü desteğimiz için teşekkür ederken bugün mü? Bu bir yanılsama mı?” diye sordu.

“KÖRFEZDE NE ZAMAN YÜZEBİLİRSİNİZ?”

Dağ, sözlerine şöyle devam etti, “Körfez’deki kirliliğin ve kokunun asıl sebebi CHP’nin İzmir’deki belediyecilik anlayışındaki istikrarlı beceriksizliktir. Sayın Tunç Soyer 5 yıllık görev süreniz dolmak üzere. Ne zaman bitecek? Körfez’de yüzebilmek mi? Siz bu işi beceremezseniz, hükümetimiz ‘Yüzen Körfez’ için hem kabiliyete hem de projeye sahip olacak” dedi.

Yoruma kapalı.