Halkımız rahat edene kadar bize rahat yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün katıldığı AK Parti MYK toplantısında, Kahramanmaraş’ta 11 ilde yıkıma yol açan depremler sonrası yürütülen çalışmalar ele alındı. Deprem bölgesindeki yaraların sarılması ve hayatın normale dönmesi için gerekli tedbirlerin süratle alınacağını belirten Erdoğan, önceliğin konteyner kentlerin tamamlanmasının ardından kalıcı konutların yapılması olduğunu kaydetti.
Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti kurmaylarına depremin yaralarını sarmak için önümüzdeki günlerde atacakları adımlar hakkında bilgi verirken, milletvekilleri ve parti teşkilatına “Bölgeye gidin” talimatı verdi. Erdoğan’ın görüşmede verdiği mesajlardan bazıları şöyle:
EN BÜYÜK AFET: Ülkemiz tarihinin en büyük felaketini yaşıyor. Bu dünyanın en büyük felaketlerinden biridir.
YARALAR HIZLI İYİLEŞECEK: Ama yaraları çabuk saracağız. Bir an önce normalleşmek için her türlü önlemi alacağız. Vatandaşlarımızın bu süreçte sorun ve güçlüklerle karşılaşmaması için çaba göstereceğiz. Vatandaşları rahatlatmadıkça bize rahat yok.

ÖNCELİKLİ KONTEYNER ŞEHİRLER: Şu anda ana odak noktamız konteyner şehirleri tamamlamak. Kısa bir süre sonra da kalıcı konutlar yapacağız. Yüz binlerce yeni konut üreteceğiz.

SİZİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ: Bu süreçte vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. Elimiz her zaman onların üzerinde olacak. Onların dertleriyle ilgileneceğiz.

ÖNEMLİ DEPREM HEDEFLERİMİZ YOK: Bu süreçte depremden daha önemli ve öncelikli bir görevimiz olmayacak. Deprem bölgesine ağırlık vereceğiz, adımlarımızı yakında atacağız.

BÖLGEYE GİDİN, SORUNLARI ÇÖZÜN: 11 ilde vatandaşlara destek ziyaretleri devam ediyor. Onları boş bırakmayın. Gerekirse herkesi tek tek dinleyin, bir terslik varsa kimin ne sorunu var. Çözüme yönelik adımlar atın.

‘GÜNDEMİMİZ DEPREM SEÇİM YOK’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında muhalefet partilerinin depreme rağmen seçim tartışmasını da eleştirdi. Erdoğan, “Şu anda seçim konuşmak için çok erken. Çünkü muhalefet seçimi kazandı ama bunu konuşmanın yeri ve zamanı değil. Şu an tek gündemimiz deprem olacak. Her şeyimizi vereceğiz” dedi. Enerjimiz bu soruna çabuk iyileşecek.Önceliğimiz yaraları sarmak olacak.” ifadesini kullandı.

Yoruma kapalı.