Göksu’dan İmamoğlu’na metrobüs göndermesi: “Derdi hiçbir zaman İstanbul olmadı”

İstanbul’un en büyük sorunu haline gelen toplu taşımada yaşanan sorunlar kendini toplu taşıma araçlarının arızalanması, kazalar ve yanan araçlarla gösteriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu ulaşımda yaşanan arızalara, yetersiz seferlere ve duraklardaki sıkışıklığa çözüm getirmedi. Bir metrobüsün bile arızalanması İstanbul’da ulaşım krizine neden olurken, İBB yönetiminin bu sorunlara çözüm bulamaması yoğun tepkilere neden oluyor.

METROBÜS SIRALARI KONTROL EDİLİYOR

Bugün sabah saatlerinde Beylikdüzü’ne bağlı bir metrobüs Altunizade durağında arıza yaptı. Bu arıza metrobüs seferlerinin aksamasına ve köprü istikametinde çok uzun metrobüs kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Birçok vatandaş da metrobüsten inmeye başladı. Bu anları fotoğraflayan vatandaşlar, bu anları sosyal medyada paylaşarak tepki gösterdi.

“DAVA HİÇ İSTANBUL OLMADI”

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na atıfta bulunarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Maalesef bu görüntüler artık İstanbul’un günlük rutini ama sorun kimlerin sebep olduğu. İstanbullulara her gün bu çile İstanbul hiç olmadı” dedi.

Yoruma kapalı.