Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi istifa etti! 7’li koalisyon mesajı: Milletimizin hayrına değil

Gelecek Partisi’nin kurucu üyelerinden Musa Arat, “Küresel ve emperyalist güç odaklarının planlarına göre kurulmaya çalışılan Masa’ya dahil edilmeye karşı olduğumu daha önce açıkça belirtmeme rağmen, ve terör örgütlerinin destekçileri ve işbirlikçileri ile aynı yapı içinde yer almalarına, 27 Mart 2023 tarihindeki mevcut duruma karşıyım. Partideki görevimden ve parti üyeliğimden istifa etmiş bulunmaktayım.

Musa Arat’ın kamuoyuna yaptığı duyuru şöyle:

Altı levhanın oluşumu, şekli ve anlamı beni rahatsız etti.

“Muhafazakarlarla hesaplaşma ve intikam HAYALLERİ OLDUĞUNU AÇIKÇA GÖRÜYORLAR”

İçin; Tek parti döneminden bugüne yapılan vahşetleri unutarak, bugün yeni vahşetlerin yaşanabileceği kapıların açılmasına gönlüm ve vicdanım el vermedi. Bugün CHP’yi yönetenler bir değişimden söz etseler de tabanının tavrında bir değişiklik olmadığı, muhafazakarlarla hesaplaşma ve intikam hayalleri kurdukları açıkça görülüyor. Bölgesinin lideri ve hücum oyuncusu olan Türkiye’de böyle bir zihniyetin getirilmesine karşı olduğum için istifa ettim.

“MİLLETİMİZİN HAYIRINA DEĞİLDİR”

CHP’nin politikalarına mahkûm edilerek 6’lılar masasının ülkemizin küçülmesine, bölünmesine ve sömürülmesine zemin hazırlayabileceğine inanıyorum. Bu büyük bir bela. Milletimizin menfaatine değildir. Bu belaya ortak olmak istemiyordum. 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde halkımızı darbecilere karşı ayağa kalkmaya çağıran ilk il başkanlarından biri olarak, darbecileri ve destekçilerini ayrım gözetmeksizin görevlerine iade etme sözlerini asla kabul edemiyorum. Böyle bir program Türk siyaset kurumunun programı olamaz. ayrıca dün; Cumhurbaşkanımızın kabulünün ardından AK Parti genel merkezinde oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

“CUMhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A VE AK PARTİ’YE DESTEK VERECEĞİM”

14 Mayıs’ta tarihi bir seçim var. Türkiye, küresel bir güç olma potansiyeline sahip önemli bir bölgesel güçtür. 20 yılın kazanımları ve kazanılan devlet tecrübesiyle, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin ülkemizi aynı hızla geleceğe taşıma çabalarına destek vereceğim.

Yoruma kapalı.