Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun’un okutacağı hatimin engellendiği iddiasına Diyanet’ten yalanlama

Gelecek partisinin iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Yavuz Değirmenci, Diyanet’in partisinin genel sekreterinin kızı Kani Torun’un hatim okumasını engellediğini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı iddiayı yalanladı. Açıklamada, “Bir siyasi parti liderinin hayatını kaybeden kızı için Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki bir camide hatim programına izin verilmediği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.” söylendi.

Diyanet’ten yapılan açıklama şöyle:

Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki bir siyasi parti liderinin vefat eden kızı için camide hatim programına izin verilmediği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun Bey’in vefat eden kızı için Mevlana Gençlik Merkezi’nde hatim programı talepleri sekreteri tarafından İlçe Müftülüğümüze iletilmiştir.

Okulun tatil edilmesinin ardından gençlik merkezinin tadilatta olduğu bilgisini veren ilçe müftümüz, aynı bölgede bulunan Mevlana camisinde hatim programı düzenleyebileceklerini ve cami dışında her türlü lezzetin ikram edilebileceğini bildirdi.

Bu görüşmeden sonra müftümüze hatim programı ile ilgili herhangi bir talep gelmemiştir.

Görüldüğü gibi müftümüzün camide hatim programına izin vermediği iddiası tamamen asılsızdır.

Acı bir olayın yarattığı bu algı karşısında herkesi dikkatli olmaya davet ediyor; Merhum kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yoruma kapalı.