Gaziantep’te saldırıya uğrayan AK Partililerden sanatçılara çağrı: Biz de genciz! Bize neden sahip çıkmıyorsunuz?

CHP Belediye Meclis Üyesi Şehitkamil Ersin Atar, AK Parti’nin gençlik kollarına silahlı saldırı düzenledi.

CHP Milletvekili OYNADI!

Şehitkamil ilçesi Fevzi Çakmak Bulvarı’nda AVM Sanko yanındaki siyasi partilerin seçim faaliyeti yürüttüğü alanda AK Partili partililer ile CHP’li tribünler arasında sözlü tartışma çıktı.

Taşlı ve sopalı kavgaya dönüşen olayda Atar, CHP İlçe Meclis Üyesi Şehitkamil Ersin Atar’ın ruhsatlı taşıma tabancasıyla havaya ateş açması üzerine polis tarafından yakalandı.

(Ersin Atar, tutuklu CHP Milletvekili)

AK PARTİ HEDEFLERİ!

İYİ Parti gençlik kolları başkanının da olay yerinde olduğu öğrenildi. Her iki taraf üyelerinin ortaklaşa AK Parti mevziisine ve AK Partililere saldırdığı öğrenildi.

AK PARTİ SALDIRIYA UĞRADI OLAYIN ZAMANINI ANLATIN:

AK Partili Burak Bakar:

Normal bir aydır stantta işimizi yapıyoruz. Parti standı yoktu. Dün oraya bizimle savaşmak için geldikleri açıktı. Orada sakince beklemeye devam ettik, işimizi yapmaya devam ettik, yorulmadan çalışmaya devam ettik. Bize bir anons geldi otobüse binerken şoför duyamayan arkadaşlar için kornaya bastı.

CHP’liler Gaziantep’te AK Parti’ye Silahlı Saldırı Başlattı! Saldırıya uğrayan AK Partililer A Haber’de | video

“BAZILARINI ÖLDÜREBİLİRİM” GİBİ CÜMLELER KURDU

Şoför kornaya bastığında cam şişeleri, su şişeleri ve süpürgeleri üzerimize saldırmaya başladı. Kendimizi korumak için karşılık verdik. Ersin Atar diye biriYaptıkları yeter. “Biraz öldüreyim” gibi sözler söyledi. Silahını çıkardı. Havaya iki el ateş etti. Polis müdahale etti. Huzur içinde ayrıldık. Gençler otobüse bindi. Sonra bir taş saldırısı oldu.

SANATÇI ÇAĞRISI: BİZ DE GENÇİZ

Çok ünlü sanatçılar var. Dünkü olayda İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen Ersin Atar, kemerinden tabancasını çekerek havaya ateş açtı. Gündeme getirmediler. Bu sanatçıları bekliyoruz. Biz de genciz. Herhangi bir açıklama bile yapmadılar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TELEFONUNA DİKKAT!

Eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep’te CHP’lilerin saldırısına uğrayan ve yaralanarak hastaneye kaldırılan AK Parti gençlik kolları üyelerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gül’ü arayarak yaralıları sordu. Erdoğan, yaralı gence acil şifalar diledi.

Gaziantep’te CHP’lilerin AK Partililere silahlı saldırısına ilişkin görüntüler ortaya çıktı | video

AK PARTİ GÜL’DEN BÖLGEDE AÇIKLAMA

AK Gaziantep Partisi’nin eski Adalet Bakanı ve milletvekili adayı Abdulhamit Gül, olayın yaşandığı bölgeye giderek taraflarla görüştü. Gül, gazetecilere verdiği demeçte, partisinin yaklaşık bir aydır bölgede stant kurduğunu söyledi.

Çalışmaların demokrasi şenliği kapsamında yürütüldüğünü belirten Gül, “Bugünkü saldırı demokrasiye yönelik bir saldırıdır, şiddetle kınıyorum. Yaralı arkadaşlarımız var.” dedi.

Taşlı ve sopalı saldırıda silahın kentin orta kesiminde çekildiğini vurgulayan Gül, adli makamların tarafsız ve bağımsız olarak gereğini yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gaziantep’te CHP’lilerin saldırısı sonucu yaralanan AK Partililere geçmiş olsun!

Gül, “Demokrasimize, barışımıza, birliğimize ve kardeşliğimize yönelik bu saldırının sorumlusu Gaziantep’tir. Bu anlamda demokrasiye ve gençliğe yönelik saldırıya en güçlü yanıtı Gaziantepli hemşehrilerimiz 14 Mayıs Pazar günü sandıkta verecektir. Gaziantep bir barış şehridir, birlik şehridir, bu seçimin birlik, beraberlik ve barış içinde gerçekleşmesi için bugüne kadar gösterdiğimiz hassasiyeti göstereceğiz.

Yoruma kapalı.