Gazeteler, BİK’in başlattığı kampanyayla deprem bölgesine yardım topladı

Basın Tanıtım Ajansı’ndan yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından tüm Türkiye’nin yaraları sarmak için seferber olduğu belirtildi.

Depremde ağır kayıplar veren basın camiasının dahi “yüzyılın en kötü doğal afeti” olarak tanımlanan felakete maddi ve manevi her türlü katkıyı sağlama konusunda dayanışma örneği gösterdiğine dikkat çekilen açıklamada, BİK koordinasyonunda yürütülen kampanyaya ülke genelinde 442 gazete destek verdi ve bugüne kadar toplanan yardım 4 milyon liraya ulaştı.

GAZETELER RESMİ İHALE GELİRLERİNİ BAĞIŞLADI

Açıklamada, 9 Artvin gazetesinin 1 aylık reklam geliri memurlarının yüzde 10’unu mağdurlara bağışladığını açıklamasının ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç liderliğinde bağış kampanyası başlatıldığı belirtildi. felaketin.

Kurumun şubeleri aracılığıyla yürütülen kampanyaya ülke genelindeki medya kuruluşlarının destek verdiğine dikkat çekilen açıklamada, medya kuruluşlarının yayınladıkları resmi duyurulardan elde edilen gelirlerin belirli bir yüzdesini veya tamamını bağışlayarak kampanyaya destek verdiği belirtildi. BİK.

Açıklamada, bazı gazetelerin önümüzdeki aylarda resmi reklam gelirlerinin bir kısmını bağışlama sözü verdiği ve depremzedelere desteklerini sürdüreceklerini açıkladıkları, kampanyanın önümüzdeki günlerde de kampanya ile devam etmesinin beklendiği belirtildi. daha fazla katılım

2 MİLYONDAN AŞKIN DEPREM MAĞDURU İÇİN BİK ÇALIŞANLARINDAN TOPLANAN YARDIM

Açıklamada, BİK personelinin faciaya kayıtsız kalmadığı ve 1.6 milyon lira toplayarak AFAD’a bağışta bulunduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Basın Tanıtım Kurumu Genel Müdürü Erkılınç, büyük depremin ardından tüm yurtta olduğu gibi basın camiası olarak bir araya geldiklerini ve kurum olarak her türlü katkıyı gerçekleştirdiklerini söyledi. yaralarını sar ve sarmaya da devam edecek.

Deprem bölgesinde 129 yerel gazeteye 8 milyon TL avans ödediklerini anlatan Erkılınç, şunları kaydetti:

“Türk gazeteleri ‘Birlikte güçlüyüz’ sloganı etrafında kenetlendi ve gelirlerinin bir kısmını yaraların sarılmasına bağışladı. Bunu sürdürmek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Önümüzdeki hafta yapacağımız Genel Kurulumuzda deprem bölgelerindeki gazetelerimiz için önemli kararlar almayı ve ikinci bir destek paketini açıklamayı planlıyoruz.”

Yoruma kapalı.