Futbol camiasından Pele mesajları

Brezilyalı efsaneleşmiş futbolcu Pele, tedavi görmüş olduğu hastanede, 82 yaşlarında yaşamını yitirdi. Pele’nın vefatı sonrası futbol camiasından taziye mesajları paylaşıldı.

Ronaldo: ‘Hatıran sonsuza kadar yaşayacak. Rahatlık içinde uyu Kral Pele’

Lionel Messi: “Rahatlık içinde uyu Pele.”

Neymar: “Pele’den ilkin 10 bir tek bir sayıydı. Bu cümleyi bir yerde, hayatımın bir noktasında okumuştum. Fakat bu güzel cümle noksan. Pele’den ilkin futbol bir tek bir spordu diyebilirim. Pele her şeyi değiştirdi. Futbolu sanata, eğlenceye dönüştürdü. Fakirlere, siyahlara ve çoğunlukla Brezilya’ya görünürlük verdi. Futbol ve Brezilya, Kral yardımıyla statüsünü yükseltti! O gitti fakat büyüsü kaldı. Pele sonsuza kadar!!”

Josef: “Pele, dünya futbolunun unutamayacağı, kim bilir en büyük efsaneydi.”

Vincenzo Montella: “Bir efsaneyi daha kaybettik. Ailesine sevgilerimi gönderiyorum. Uzun süreden beri savaşım veriyordu fakat olmadı.”

Kylian Mbappe: “Futbolun kralı bizi terk etti fakat mirası asla hatırlanası.

Enner Valencia: “Rahatlık içinde yat Pele”

TFF: “Dünya futbolunun en büyük efsanelerinden kabul edilen Brezilyalı Pele, 82 yaşlarında aramızdan ayrıldı. Futbola yaptığın unutulmaz katkılar için sonsuz teşekkürler, rahatlık içinde yat Pele”.

Beşiktaş: “Efsaneleşmiş, ikon, kral. Futbol seni asla unutmayacak Pele.”

Göztepe: “Futbolun simge isimlerinden Pele yaşamını yitirdi. Futbola kattığın tüm değerler için minnettarız. Seni unutmayacağız Pele”

Brezilya Futbol Federasyonu: “Kral Pele”

Santos: “Sonsuz”

Manchester United: “Rahatlık içinde yat Pele. Dünyanın dört bir tarafındaki futbol taraftarlarına yaşattığınız mutluluk için teşekkür ederiz.

Merih Demiral: “Ardında ne miras bıraktı. Efsaneleşmiş”

Yoruma kapalı.