Fikri Sağlar, geri adım atıp kendi kendini yalanladı… Sığınmacı geçişi olmadığını paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fikri Sağlar, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yüzbinlerce yeni sığınmacıyı Türkiye’ye getirdiklerini söyledi. Sağlar, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Amacınız ne, ne yapmaya çalışıyorsunuz? Getirdiğiniz milyonlarca mültecinin yarattığı sorun yetmez mi? İnsanlar yardım beklerken Zor durumda olan devlet yeni sığınmacı istemiyoruz” dedi.

KENDİNE YALAN SÖYLEDİ!

Sağlar daha sonra geri adım atarak kendini yalanladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç ile sosyal medyadan görüştüğünü belirten Sağlar, “Cilvegözü kapısı tek taraflı olarak yardım göndermek için açıldı, mültecilere geçit yoktu, Mersin’e gelenler Maraşlı sığınmacılardı. Bilgilendirme için teşekkürler.” “

GÖÇ İDARESİ REDDİ

Göç İdaresi Başkanlığı, Sağlar’ın AK Parti’nin Türkiye’ye yüzbinlerce yeni sığınmacı getirdiği iddialarını yalanlayarak, “Sosyal medyada sorumsuzca Suriye’den ülkemize yeni bir göç dalgasının yaşandığına dair paylaşımlar ürünün ürünüdür. yalanlara ve hayal gücüne güvenilmemelidir” dedi.

Yoruma kapalı.