Fed ABD’nin 6 büyük bankasından iklim riski analizi istedi

(*6*)Fed’den meydana getirilen açıklamada, bankanın pilot iklim senaristliği çözümleme çalışmasının iyi mi yürütüleceğine dair bilgiler paylaşıldı.

(*6*)Açıklamada, iklim risk yönetimi uygulamalarına yönelik anlayışı derinleştirmek ve iklimle ilgili finansal riskleri belirleme, ölçme, seyretme ve yönetme kapasitesi oluşturmak amacıyla niteliksel ve niceliksel bilgiler toplanacağı aktarıldı.

(*6*)ABD’nin 6 büyük bankasından iklim riski analizi istendiği belirtilen açıklamada, bu bankaların sel, orman yangını, kasırga, sıcak hava dalgası ve kuraklık şeklinde olayların kredi portföyleri ve ticari gayrimenkul varlıkları üstünde oluşturabileceği etkiyi değerlendireceği kaydedildi.

(*6*)Açıklamada, Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Morgan Stanley ve Wells Fargo’nun çalışmaya katılacak bankalar olduğu anımsatılarak, risk analizleri için bankalara tanınan sürenin 31 Temmuz’da sona ereceği bildirildi.

(*6*)Fed’in açıklamasında, analizlerden elde edilmiş bilgilerin potansiyel riskleri belirlemek ve etkili risk yönetim uygulamalarını geliştirmek için kullanılacağı aktarıldı.

Yoruma kapalı.