Fatih Erbakan: Aile yapımızın korunması için 7’li masanın karşısında durmamız lazım

Refah Partisi lideri Dr. Elazığ’da düzenlenen mitinge Fatih Erbakan katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda açıklama yapan Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı seçimlerine vatan ve millet partisi olarak katıldığını belirterek, “Sorumluluğumuzun bilincinde olarak seçimlere katılma kararı aldık. Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı çatısı altında ülkemizin, devletimizin, milletimizin, ailemizin ve yeni nesillerimizin bekası için, Yüce Allah bu kararını devletimize ve milletimize hayırlı eylesin. vahim?Evet durum çok vahim. 7’li masanın konuşmaları, seçim beyannameleri, sözcülerinin, milletvekili adaylarının, cumhurbaşkanlarının, cumhurbaşkanlarının açıklamaları bütün bunlara ve devletimizin, milletimizin güvenliğine bakıyor. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü için, ahlak ve maneviyatın korunması için, yeni neslimizin ve aile yapımızın korunması için 7 masasının önünde durmamız gerektiğini açıkça gördük” dedi.

ERBAKAN: BUNLARIN HEPSİ LGBTİ

Millet İttifakı’nda LGBT üzerinden suçlanan Erbakan, “Cumhurbaşkanı adaylarının açıklamaları ortada. 7’nci Masa’nın cumhurbaşkanı adayı ‘LGBT Türk aile yapısına zarar vermez’ diyor. Cumhurbaşkanı adayı ne yapıyor? Başkan Yardımcısı, “Eşcinsel evlilikler kişisel bir tercihtir, doğaldır, normaldir, ancak toplumsaldır. Henüz buna hazır değil. Düşünebiliyor musunuz, bu adam başkan yardımcısı adayı. Yani “toplum hazırsa ve biz toplumu hazırlayabilirsek tabii ki olur, tabii ki onlarla evleneceğiz” demektir. O tek mi? Hayır. Meclis’te CHP parti sözcüsü düzenlediği basın toplantısında “4-6 yaşındaki okul öncesi çocuğa Kuran öğretmeye çalışmak Taliban zihniyetidir, çağ dışıdır. Bu çağa Kuran öğretilemez” dedi. “Üye olursam çok önemli bir meselenin çözümü için mecliste mücadele edeceğim. CHP’li bir milletvekili olarak caminin hoparlörden okunması, özellikle sabah ezanı insanı rahatsız ediyor, okutmak için mücadele edeceğim. “caminin” içinden. Videoyu kendi gözlerimle görmeseydim, biri bana anlatsa gerçekten inanmakta güçlük çekerdim. Bir yıl İslam bayrağını taşıyan atalarının torunlarının huzuruna çıkarlar; Diyor ki: ‘5 yaşındaki bir çocuğa Kur’an öğretemezsiniz. Elazığ halkı bu 7 kişilik masayı geçecek mi yoksa oy verecek mi? Bunların hepsi LGBT’dir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da zaman zaman ifade ettiği gibi LGBT CHP’nin, cumhurbaşkanı adayı ve başkan yardımcısı adayının açıklamaları ortadadır. Bursa Nilüfer Belediyesi, CHP’li belediye bünyesinde özel bir LGBT merkezi açıyor. Bunlar LGBT’liler, Elazığ halkı bu LGBT’lere oy verecek mi?

“CHP LONDRA’DAN 300 MİLYAR DOLAR GELİRECEK”

CHP hükümetleri döneminde ekonominin düzelmediğini hatırlatan Erbakan; “Bu ülkede CHP zihniyetinin iktidar olduğu bir dönemde ekonominin düzeldiğini gördünüz mü? Ne olur ne olmaz CHP zihniyeti yoksulluk demektir. Kıtlık demektir. Açlık demektir. Borç demektir. Kısırlık demektir. Gördünüz mü? CHP zihniyeti iktidardayken daha önce hiç görülmedi şimdi ne dersiniz efendim ben Londra’dan 300 milyar dolar kredi getireyim diye sorunca biz zaten borçtan kurtulmaya çalışıyoruz ben getiririm diyorsunuz. 300 milyar dolar daha bu borcun faizini ödedikçe yine vergi olarak bu millet ödüyor. güç, ekonomiyi siz yöneteceksiniz.İstanbul Büyükşehir dünyanın en yüksek faiz oranıyla dolar borçlanıyor.Yıllık %10.70 faizle dolar borçlanıyor.Ayrıca halka hizmetlerini çoğaltarak bu borcun faizini halktan yükseltiyor. İstanbul Belediyesi’nin başkanı olmadan önce İstanbul’da ulaşımı ücretsiz hale getireceğini söyledi. Belediye başkanı olduğu günden bu yana İstanbul’da ulaşımı yüzde 200’ün üzerinde artırdı. Borç, faiz ve ekonomiyi canlandırmaktan başka bir şey almıyorsunuz. Siz belediyelerde, belediye idaresinde siz gelip ekonomiyi çözmek için ne yaptınız. Ekonomiyi de mahvedersiniz. Ayrıca inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarımızı da elimizden alacaksınız. LGBT’yi de destekleyeceksiniz. Ayasofya’yı da müzeye çevireceksiniz. İHA’ları ve İHA’ları durduracaksınız. Peki bu sevgili insanlar size oy verecek mi? Tabii ki yapmayacak. İnşallah 14 Mayıs’ta sandıkta bu insanlar dersinizi verirler. 14 Mayıs’ta sandık başına gideceğiz. İnşallah bir oy Erdoğan’a, bir oy Erbakan’a vereceğiz” dedi.

“İTTİFAKLARDA BARAJ SORUNU YOK”

Fatih Erbakan, ittifak partilerinin baraj sorunu yaşamadığını vurgulayarak; “Bazı seçmenlerimizin kafası karıştı. Türkiye’de Refah Partisi’nin yüzde 7 barajını geçmesi gerektiğini düşünüyorlar. Ancak bu yok. İttifaktaki partilerin oylarının toplamı yüzde 7’yi geçtiği için Seçim Kanunu’na göre. , Refah Partisi yine otomatik olarak yüzde 7’yi geçmiş kabul ediliyor.Yani baraj diye bir sorun yok.Elazığ’da veya herhangi bir seçim bölgesinde milletvekili seçtirecek kadar verirseniz alamasanız da alamazsınız. Türkiye’de başka hiçbir yerde oy kullanmazsa, o milletvekili yine seçilir: refah diyelim.

Yoruma kapalı.