Fatih Erbakan: 2023’te meclise 2028’de iktidara yürüyeceğiz

Cumhur İttifakı ortaklarından Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Fatih Erbakan, mitingi Kocaeli’de düzenledi. İzmit’te kapalı bir alışveriş merkezinde gerçekleşen eylem saat 17.00’de başladı. Milletvekili adaylarının ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Mücahit Erbakan” sloganlarıyla kürsüye çıktı.

“SEÇİMLERİN ANAHTAR PARTİSİ OLDUK”

Milli Görüş’ün kalelerinden biri olan Kocaeli’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Fatih Erbakan, “Toplantımız hayırlı olsun. Gazze’miz hayırlı olsun. Çınar Milli Görüş’ümüzün yıllar önce ifade ettiği gibi. Partilerimizi kapattılar. ama gönlümüzü kapatamadılar.Şimdi bu bakış açısını Kocaeli’de görüyoruz.Yalnız eleştirmekle kalmayıp çözüm öneren, milli kaynak partilerini kuran partimiz meclis dışında da güzel bir dava açtı.” LI masasına yeter diyerek Halk İttifakına katıldı” dedi.

“LGBT ÖZELLİKLERİ”

Neden bu kararı aldıklarını anlatan Erbakan, “Çünkü 7’li masa söylemi ortada. Ayasofya’yı yeniden müze yapacağız diyen, LGBT’lere özgürlük vereceğiz diyen, yapıya zarar vermeyeceğini söyleyen kim. aile türk LGBT.Okul öncesi çocuklara Kur’an-ı Kerim öğretmenin çağ dışı olduğunu söyleyenler.70 yıl komünizmin etkisinde kalan Rusya, LGBT’ye karşı da mücadele etti.28 Şubat’ta peçeli kardeşlerimizin başörtüsünü taktınız. başörtüsüne şahsi tercih yok ama LGBT olunca insan hakkı diyorlar 70 yıldır bu CHP zihniyetinde bir değişiklik yok Rahmetli hocamız abdest yok dedi. CHP’den dökülen su ile.”

“EKONOMİYİ DÜZELTECEK Mİ?”

Erbakan konuşmasına devam ederek CHP’yi suçlamaya devam ederek, “Camilerde sabah namazı insanı rahatsız ediyor diyen bir milletvekili adayı var. Allah onları korusun. Sadece o da değil. CHP milletvekili HDP tutum belgesini kabul ettik diyor. .Bu Türk ile Kürt’ü ayıran bir şey.Türk ile Kürt’ü ayırırsak Kürt ve Türk olmaz.Ancak Tablo 7 ekonomi çöktü diyor.İşte yoksulluk.Yani bunları söylüyorsunuz ama… Düzeltecek misin CHP Kısırlık deyin Ekonomiyi düzeltemezsiniz Londra’dan 300 milyar dolar kredi getireceğim diyor Ekonomiden sorumlu eski bakan diyor Tablo 7’nin ortağı bu işi borç-kredi ile yürüteceğini söylüyor.Daha düşük faizle daha hızlı borçlanacağını söylüyor.Bunlar ekonomiyi düzeltir mi?” diye sordu.

“OMUZ OMUZA BAŞLAMAMIZ GEREKİYOR”

İBB üzerinden CHP’ye yük olmaya devam eden Erbakan, “Ekonomiyi düzeltecekse önce belediyelerinden başlardı. Dolar dünyada en yüksek faizle borçlanıyor. Bu İstanbullulardan. Bu da İstanbullulardan geliyor” dedi. ulaşımı bedava yapacak.Şimdi yüzde 200 daha artırıldı.Bu ittifak millidir.14 Mayıs’ta görüşü meclise getirecek.Tıpkı rahmetli hocamızın sahip olduğu ittifak gibi gerçek 91. sloganıyla yola çıktık. omuz omuza.Milli vizyonu bu ittifakla taşıyacağız.İnşallah aziz milletimiz bu seçimde cumhurbaşkanının yanında olur ve hilal meclisin başına mühür vurur.

“MEDYA YAYINLARINI UYGUN HALE GETİRECEĞİZ”

Kocaeli’de milli görüşün neden mecliste olması gerektiğini çok iyi anlatmalıyız. TBMM’de Türkiye’nin maddi manevi kalkınması için mücadele edeceğiz. Elde edilecek kaynaklar en düşük gelirlilere aktarılacaktır. Refah Projelerini hayata geçirmek için çalışacağız. Medyanın yaptığı yayınları aile yapımıza uygun hale getirmek için mücadele edeceğiz. Aileyi korumak için Batı’dan ithal edilen kuralları yeniden düzenleyeceğiz, evi yıkacağız ve babayı mahvedeceğiz çünkü ben kadını koruyacağım. Aile yapımıza uygun kanunlar getireceğiz. Maddi gelişimin yanı sıra ruhsal gelişimi de elde edeceğiz. Maddi ve manevi gelişimin öncüsü olacaktır. Dayısı olanın değil, amcası hakkı olanın hizmet ofisine geldiği bir düzen kuracağız.

“GÜCRE KAPIYI AÇACAĞIZ”

14 Mayıs son derece kritik bir seçimdir. Milletimiz sandığa gittiğinde Erbakan efendimizi anacak, milli görüşün yaptıklarını hatırlayacaktır. Meclis dışında da çok güzel işler yaptık. Partimiz, AET’li kardeşlerimizin kısmen de olsa haklarını savunmalarına, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmalarına, LGBT sorunlarına duyarlı olmalarına ve mücadele etmelerine ve daha birçok noktada yardımcı olmuştur. 2023’te meclise, 2028’de iktidara gideceğiz. Meclis’teki performansımız iktidarın kapılarını aralayacak. Müjde, Yeniden Refah zamanı” dedi.

Yoruma kapalı.