“Eşarbı yere attılar, ‘paçavra’ deyip küfrettiler”

Ayfer Çökmez (40), 8 Mayıs Pazartesi günü evinden çıkarak halk eğitim merkezindeki kursuna gidiyordu. Tam gelmek üzereydi ki tanımadığı iki kişinin saldırısına uğradı. Amaçları Çökmez’in duvağıydı. Çökmez, SABAH’a sözlü sataşmalarla başlayıp ardından fiziksel saldırılara dönüşen dehşeti anlattı:

8 Mayıs’ta bir ders için Halk Eğitim Merkezi’ne gidiyordum. İki kadın önce kekeledi, sonra küfretmeye başladı. ‘Aptal, 6 günün kaldı, git. Hepinizi buradan çıkaracağız, ülkemizden çıkacağız’ dedi.

Önce peçeme saldırdılar. Sonra sarı saçlı kadın ona bir tokat attı. “Tayyip Erdoğan sana çok yüz vermiş” diyerek önce başörtümü yere fırlattı, sonra “Sana bu paçavraları yedireceğiz” gibi sözler söyledi.

İki çocuk annesi Ayfer Çökmez, saldırının ardından darp şikayeti aldı. Mahkemeye giderek saldırganlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

LANET OLSUN BU ZİHNİYETE

Ayfer Çökmez’in müezzini Eşi Yasin Çokmez: üniversiteye nasıl gittim Hatırlamıyorum. Biz, ‘Çünkü sen iyi giyiniyor musun?’ saldırırız Ve? o zaman nerede özgürlük kaldı Adalet nerde? Büyük ceza adalet istiyoruz güveniyoruz. ciddiyet tekrar kınamak lanet ediyorum.

Yoruma kapalı.