Ermenistan, Bosna Hersek ve Ürdün Dışişleri Bakanları Türkiye’ye geliyor

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, deprem nedeniyle destek vermek ve taziyelerini iletmek için Türkiye’ye geliyor.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından ülkemizle dayanışma ve taziyelerini iletmek üzere 15 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi ziyaret edecektir. “

ADIYAMAN’A GİTECEK

Konuk Bakan Mirzoyan ise Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından Ermenistan’dan gelen arama kurtarma ekibinin çalışmalarının devam ettiği Adıyaman’ı ziyaret edecek.

Bosna Hersekli KONAKovic HATAY’I ZİYARET EDECEK

Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Elmedin Konakovic, Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremler nedeniyle dayanışma ve taziyelerde bulunmak üzere 14-16 Şubat 2023 tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret edecek.

Bakan Konakoviç, 15 Şubat’ta Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ikili görüşme gerçekleştirecek, ardından Bosna Hersek’in arama kurtarma ekipleriyle görüşmek üzere Hatay’a gidecek.

ÜRDÜNLÜ SAFADI HATAY VE KAHRAMANMARAŞ’A GİDECEK

Ürdün Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı ve Yurt Dışında Yaşayan Ürdünlüler Ayman Safadi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Ürdün ve Ürdün halkının dayanışmasını göstermek için 15-16 Şubat 2023 tarihlerinde ülkemizi ziyaret edecek.

Sayın Bakanımızın Ankara’da Sayın Bakanımızla görüşmesinin yanı sıra Hatay ve Kahramanmaraş illerimizi de ziyaret etmesi planlanmaktadır.

Yoruma kapalı.