Emine Erdoğan’dan “Türk Mutfağı Haftası” paylaşımı

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından “Türk mutfağının ikinci haftası ve uluslararası tanıtımı başladı.” Gönderisinden alıntı yaptı.

Bir ülkenin mutfağına açılan kapının aynı zamanda bir coğrafyaya, medeniyete, ekolojiye, gelenek, görenek ve inanca da açıldığını belirten Erdoğan, Anadolu’yu, dünya coğrafyasını, bolluk ve bereketi Hatay’dan asırlık tariflerle tanıyacağını söyledi. Bu yıl ikinci kez kutlamaktan büyük mutluluk duyduğu Türk Mutfağı Haftası vesilesiyle.

Erdoğan, “Bu gurur ve başarı hepimizindir” dedi.

“Binlerce yıllık tarihi birikimiyle bir kültür ve medeniyet mozaiği olan Hatay’ın tescillenen her bir lezzeti, geleneksel, sağlıklı ve israfsız Türk mutfağının eşsiz tariflerinden biridir. İnanıyorum ki depremlerde yaralanan Hatay’ımız… Restorasyon ve imar çalışmalarının ardından adeta bir medeniyetler sofrası olarak gönüllerde köprüler kuran 6 Şubat 2017’de “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabımızın rehberliğinde hafta boyunca gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası tüm etkinliklerin ülkemize önemli katkılar sağlamasını temenni ediyorum. Türk mutfağının bilgelik yolculuğuna çıkıyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Yoruma kapalı.