Emine Erdoğan, görev süreleri dolacak büyükelçiler ve eşlerini kabul etti

BERAT ALBAYRAK’IN ZİYARETİNİ HATIRLATTI

İki ülkenin zor günlerde birbirine destek verdiği ifade edilen görüşmede, 2018’de Endonezya’da meydana gelen depremde Türkiye’nin yardıma gelen ilk ülkelerden olduğu, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, ülkelerini ilk ziyaret eden yabancı devlet adamı olduğu hatırlattı.

İkbal, Emine Erdoğan’ın sıfır atık ve çocuklar konusundaki çalışmalarını yakından takip ettiklerini, ülkesine döndüğünde de ortak çalışmaları sürdürmek istediğini bildirdi.

ERDOĞAN, ARNAVUTLUK BÜYÜKELÇİSİ ROBO VE EŞİ İLE GÖRÜŞTÜ

Arnavutluk’un Ankara Büyükelçisi Kastriot Robo ve eşi Teuta Robo’yu da kabul eden Emine Erdoğan, dost ülke Arnavutluk ile olan ilişkilerin, her alanda genişleyerek artması temennisinde bulundu.

Büyükelçi Robo da Erdoğan’ın çalışmalarını Başbakanlık döneminden bu yana yakından takip ettiğini, Erdoğan’ın 2008’de Başbakan eşi olarak Arnavutluk’a gerçekleştirdiği ziyareti hatırladığını söyledi.

Büyükelçi Robo’nun eşi Teuta Robo ise Erdoğan’ın Türkiye’de kadın ve kız çocukları konusundaki çalışmaları başta olmak üzere, sıfır atık çalışmalarını ve Afrika’ya yönelik özel projelerini takip ettiğini dile getirdi.

Emine Erdoğan’ın çalışmalarının Türkiye’deki yabancı büyükelçi eşlerine ilham olduğunu aktaran Robo, Türkiye’deki büyükelçi eşlerinin Erdoğan’ı örnek alarak ilgi alanlarında etkinlikler düzenlediklerini anlattı.

Robo, Erdoğan’ın “Türk Mutfağı” kitabından faydalandığını ve çok beğendiğini sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.