Dünya devi Rolls-Royce’tan Türkiye açıklaması: Başladık

İngiliz lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, iki yeni modelini Türkiye’ye getirdi. Markanın Phantom II Serisi ve Black Badge Ghost modelleri İstanbul’daki showroomda sergilenmeye başlandı.

Markanın amiral gemisi konumundaki Phantom II Serisi, İngiliz üreticinin 1920’lerdeki modellerine atıfta bulunan bir tasarım diline haiz.

Otomobil genel hatları ile yerini almış olduğu modeli anımsatırken, aydınlatmalı ızgaralar, yıldız ışıklı far iç detaylar, kabin üstü spot ışıklar benzer biçimde yenilikler sunuluyor.

DÜNYA DEVİ ROLLS-ROYCE’TAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI: BAŞLADIK

İstanbul’da meydana gelen lansmanda görüşülen Rolls-Royce Motor Cars Orta/Doğu Avrupa ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Frank Tiemann, markanın yeni modelleri ve geleceği hakkında Habertürk’e dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

Türkiye’nin Rolls-Royce için mühim bir ülke bulunduğunu kaydeden Tiemann, “2023’te gelecek tüm araçlarımızın sahipleri şimdiden belli. 2024 için sipariş almaya başladık” dedi.

Tiemann’ın verdiği bilgiye gore, markanın Türkiye’deki satışları hem küresel hem de ülke ekonomisindeki gelişmelerden negatif etkilenmedi, aksine artış gösterdi. Fakat, Tiemann, tüm ısrarlı sorulara karşın markanın Türkiye’deki satış adetleri hakkında ise ser verip sır vermedi.

SADECE ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETECEK

Markanın geleceği hakkında konuşan Tiemann, ileride elektrikli otomobil markası olacaklarını anlatarak, “Bugüne dek yaptığımız benzer biçimde bir tek BMW teknolojisine bağlı kalmadan, kendi mühendislik gücümüz ile elektrikli otomobillerimizi geliştireceğiz. Müşterilerimiz bizlerden logosu değiştirilmiş bir BMW i7 istemiyor” dedi.

Frank Tiemann, batarya teknolojilerini yakından takip ettiklerini de anlatarak, “Solid state (katı hal) bataryalar radarımızda. Elektrikli otomobillerimizde kendini kanıtlamış ve sual işareti olmayan bir teknoloji kullanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tiemann, yeni Phantom’da müşterilerinin sevilmiş olduğu unsurları koruduklarını vurgulayarak, meydana getirilen tasarım değişikliklerinin ise satın alan istekleri ve geri bildirimleri doğrultusunda hayata geçirildiğini belirtti.

BMW BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTERİYOR

Kısa bir süre ilkin elektrikli modeli Spectre’in üstündeki örtüyü kaldıran Rolls-Royce, 2000’li yılların başından bu yana Alman otomobil üreticisi BMW’nin kontrolünde bulunuyor.

Otomobillerini İngiltere’nin meşhur motorsporları etkinliğine ev sahipliği icra eden Goodwood bölgesinde üreten Rolls-Royce, 2021’de satışlarını tüm dünyada yüzde 49 artırarak 5 bin 586 tane ile kendi rekorunu kırdı.

Yoruma kapalı.