Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı

Evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP’yi görevli tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlatmış olduğu oturma eylemi, 1243 gündür sürüyor.

İstanbul’dan 2014’te 19 yaşlarında kandırılarak dağa götürülen Zahit için gelen anne Zekiye ve kardeşi Dilan Polat da oturma eylemine dahil oldu.

Anne Zekiye Polat, Kürtçe yapmış olduğu açıklamada, evladını almadan evine dönmeyeceğini söylemiş oldu.

Oğlunu fazlaca özlediğini belirten Polat, “Oğlum seni temenni ediyorum. Baban hasta. Bizi yalnız bırakma, gel. Senin için sonuna kadar savaşım edeceğim. Senin yolunu gözlüyorum.” dedi.

Dilan Polat da ağabeyinin HDP’liler tarafınca kandırılarak dağa götürüldüğünü ve kendisinden bir daha haber alamadıklarını belirterek, ağabeyine güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunmuş oldu.

– “BU HAİNLERE, BU PARTİYE KİMSE PARA GÖNDERMESİN”

Oğlu Özkan için fiil icra eden baba Süleyman Aydın ise aileler adına yapmış olduğu açıklamada, evlatları için gece gündüz, kar kış demeden savaşım ettiklerini dile getirdi.

Anayasa Mahkemesinin HDP’nin gömü yardımı hesabına tedbiren bloke konulmasına karar vererek kirli oyunu bozduğunu belirten Aydın, HDP’nin şimdi de yardım kampanyası başlattığını aktardı.

Aydın, şunları kaydetti:

“Bu yardım kampanyasından kazandıkları paralarla evlatlarımızı gene terör örgütüne göndermek istiyorlar. Bu paraları terör örgütüne gönderecekler, terör örgütü gene tabanca alacak ve devletimize, evlatlarımıza ve güvenlik güçlerimize tabanca sıkacaklar. Senelerdir milletin kanını döken bu terör örgütüne sırtını dayayan bu hainlere, bu partiye kimse para göndermesin. Anne ve babalar olarak Anayasa Mahkemesine sesleniyoruz. Bizim yüreğimize su serpmek istiyorsanız, HDP’nin derhal kapatılmasını istiyoruz.”

Yoruma kapalı.