Dışişleri’nden Filistin’de Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıya tepki

Bakanlık, işgal altındaki Filistin topraklarında Yahudi yerleşimcilerin düzenlediği saldırılara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Batı Şeria’da son günlerde gerilimin yeniden başlamasından büyük endişe duyulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İsrail işgali altındaki Filistin topraklarındaki Urif kentinde bir grup Yahudi yerleşimcinin kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e yönelik camiye girerek düzenlediği saldırıyı kınıyor, kabul edilemez bu nefret suçunun faillerinin bulunmasını bekliyoruz.” bir an önce adalet. Daima Batı Şeria’da. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yerleşimci grupların düzenlediği saldırıları ve bir Filistinli sivilin İsrail güçleri tarafından öldürülmesini şiddetle kınıyoruz.

İşgal Altındaki Filistin Toprakları’ndaki Yahudi yerleşimcilerin yerel Filistin halkına, onların ibadet yerlerine, konutlarına ve mülklerine yönelik tüm saldırılarını ve nefret suçlarını önlemenin uluslararası hukuk uyarınca İsrail Devleti’nin yükümlülüğü olduğunu bir kez daha vurguluyoruz, İslam düşmanlığı dahil.

Yoruma kapalı.