Dikey Yaşam Hattı

Dikey yaşam hattı, tele kimya, enerji ve akaryakıt sektörlerindeki çeşitli kule türleri ve endüstriyel tesisler için dikey merdivenler üstünde güvenli bir şekilde çalışmayı sağlar. Merdivene dikey cankurtaran halatı takılarak, paraşüt emniyet kemeri ile birlikte kullanılan halat tutucu sayesinde kullanıcının güvenli bir şekilde yukarı ve aşağı hareket etmesini sağlar. Düşme durumunda, bir ip tutucu işçinin düşüşünü engeller. Dikey Yaşam Hattı, kulelerde ve sabit merdivenlerde çalışmak için en güvenli sistemdir. Dikey cankurtaran halatları ile birlikte EN 361 şartı, EN 358 şartı ve EN 813 standartlarına uygun tam korumalı konumlandırma kemerleri kullanılmalıdır.

 

Dikey Yaşam Hattı Çalışma Sistemi

 

Dikey yaşam hattı sistemi SS316 paslanmaz çelik kullanılarak imal edilmiştir. Ana bağlantı braketleri, ara tespit braketleri, halat tutucular, gergiler, şok emiciler ve paslanmaz çelik halatlar cankurtaran halatı elemanlarıdır. Farklı merdiven türleri, dikey güvenlik halatlarını ve kullanılan bağlantı elemanlarını bağlamanın farklı yollarına sahiptir. Montajı, paslanmaz çelik kabloya gerilim uygular ve kablonun sallanmasını önlemek için ara desteği yönlendirir. Dik merdivenlerde çalışan personelin taktığı paraşüt tipi emniyet kemeri işçiyi korur. Çelik kabloyu paraşüt emniyet kemerine takması gerekir. Bu sistem merdivenlerde çalışan personelin en güvenli şekilde işine devam etmesini sağlar. Düşme riski varsa, emniyet kilidi amortisörü tutunur ve ani darbeleri emerek yaralanmayı önler. Şok emici özelliği sayesinde şok etkisi yaratmaz ve işçinin düşme anındaki basıncını ve tutulma anındaki şok dalgasını önler. Güven verdiği için yaralanma gerçekleşmeyeceğini bilen işçiler psikolojik olarak da etkilenmezler.

 

Bu tarz güvenli ve emniyetli yaşam hatları için Try mühendislik ile çalışabilir bize güvenebilirsiniz. Güvenlik ve yaşam hatları malzemeleri ve kurulumları için bize müracaat edebilirsiniz. Aşağıda bulunan linke tıklayarak web sitemize ulaşabilirsiniz.

Yoruma kapalı.