Depremzede öğrenciye ek kontenjan müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, LGS’ye giren depremzede öğrenciler için her bölümde 2’şer ek kontenjan açılacağının müjdesini verdi. Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “6 Şubat depreminden etkilenen çocuklarımızın mağduriyetlerini Pazartesi günü başlayacak olan seçim sürecinde, mağduriyetlerini giderecek yeni bir düzenlemeyi hayata geçirme kararı aldık. 3 Temmuz.

Diğer öğrencileri etkilememek ve mağduriyet yaratmamak adına 5 Şubat 2023 tarihinde yaptığımız anlaşma ile sadece Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya 8. sınıfları ile Nurdağı ve İslahiye İlçe okullarında öğrenim gören öğrencilerimize, Gaziantep İli, bu tercihli dönemde okullarda her branş için ayrı sınavlı 2 ek kontenjan açacağız.

Yönetmelik ile ilgili detaylar Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 26 Haziran Pazartesi günü yayınlanacak olan kılavuzda yer alacaktır. Başta depremden etkilenen çocuklarımız olmak üzere tüm öğrencilerimize hayırlı bir tercih süreci, keyifli bir tatil ve başarılı bir okul hayatı diliyorum.” Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de sosyal medyadan yaptığı mesajda, “Biz düşündük. LGS’ye giren çocuklarımızın yaralarını sarmak için biraz pozitif ayrımcılık.”

Yoruma kapalı.