Deprem bölgesine 120 gönüllü madenci daha gitti

Deprem bölgesindeki deneyimleri ve çalışmalarıyla Türk halkının gönlünde taht kuran Türkiye Taşkömürü İşletmeleri Madencilerinden, aralarında maden mühendislerinin de bulunduğu 120 kişilik gönüllü ekip, aramalara destek için deprem bölgesine gitti. ve kurtarma çabaları.

Depremin olduğu günden itibaren periyodik olarak depremin olduğu illere giderek arama kurtarma çalışmalarına destek oldular. Yer altında yaptıkları kurtarma çalışmalarında ise bir domuz çatıyı tahkim ederek Türk halkının gönlünde taht kurdular ve enkaz altından geçerek vatandaşları kurtardılar. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın talebi üzerine Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı Üzülmez Enstitüsü’nde görev yapan 120 gönüllü madenci ve maden mühendisinden oluşan ekip, depremin olduğu bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek kararı aldı. .

Madenciler, “Acı hepimizin acısıdır. İnşallah ekip olarak bölgeye gidip elimizden gelenin en iyisini yaparız. Tüm depremzedelere geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Kendilerine tek sözümüz odur” dedi. kendinizi asla yalnız bırakmayacağız.”

Yoruma kapalı.