Deprem bölgesindeki okullar yeni döneme yetiştirilecek

Bakan Tekin, “Cumhurbaşkanımız bu konuda çok hassas, depremin ardından çalışmalarının önemli bir bölümünü burada ayırdı. Yaptığımız ilk kabine toplantısında, ilgili bakanlara Türkiye’deki sorunların hızla çözülmesi için çalışmalara devam etmeleri talimatını verdi. bölge ve verilen sözleri yerine getirin”.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, deprem bölgesindeki 10 ilden bakanlık bürokratları ve Milli Eğitim Müdürleri ile Gaziantep’te değerlendirme toplantısı yaptı. AFAD Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, “Depremden etkilenen 10 ilin il müdürleri ile bir araya geldik. Özellikle yatırım ve onarımla ilgilenen müdür yardımcılarını da davet ettik. Gördük ki bu toplantıda milletimiz yaşanan olaylardan sonra konuyu çok ciddiye almış, bu 10 ilde yaraları sarmaya çalışmış, böyle bir milletin mensubu olmaktan onur duyuyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu felakette kaybettiğimiz dost ve meslektaşlarımızdan Allah razı olsun.”

Bakan Tekin, deprem bölgesindeki yaraların sarılmaya devam ettiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız depremden sonra zamanının önemli bir bölümünü yaraları tedavi ederek geçirdi. Çok ciddi bir çaba sarf edildi, bunlara kaynak ayrıldı. dün uzun uzun bakanlar kurulu toplantısı yapıldı.Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk talimatı “Bölgedeki sorunlar acildir. Milli Eğitim Bakanı olarak, bölgede yeni yıl öncesi eğitim-öğretim faaliyetlerinde atılacak adımları ve mevcut projeleri görüşmek üzere buraya geldim. Okulları yıktık, zarar verdik. Bizim derdimiz onların yerine yenilerini yapmaktır. İkinci olarak depremi yaşayan öğretmen arkadaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar var. Barınma sorunu ve psikolojik olarak etkilendikleri için travmadan kurtulmaları için verilecek destek Bölgeye yeni atanan öğretmenlerin barınma sorunu ve barınma sorunu ve son olarak bölgedeki öğrenci arkadaşlarımızın okul ve psikolojik iyileşmeleri. Yapılacak şeyler var. Bugün bunun hakkında konuştuk. Dün Cumhurbaşkanımızın talimatıyla kaynakta sorun yaşamayacağımıza dair bir tablo var. arkadaşlara ilettik. Mükemmel önlemler alındı ​​ve uygulanıyor. Eylül ayında yeni dönemin başlamasıyla birlikte derslik sayısı olarak deprem öncesi duruma geleceğiz. Bunu gördüğüme çok sevindim. Devletimize, vatandaşlarımıza ve bakanlarımıza destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yoruma kapalı.