Cumhuriyet’in 100. yılına özel konser

Hakkaniyet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, 26 Haziran Mustafa Kemal Atatürk Kültür Sarayı Konuşma Salonu’nda konser öncesi yapmış olduğu konuşmada, Tokat’ta bulunmaktan dolayı mutlu bulunduğunu belirterek, “Biliyorum, hepiniz 15 Temmuz sürecinden sonrasında oldukça yoruldunuz fakat oldukça cefakar, özverili çalıştınız. Bu tür programlarla biz bilhassa personelimizle kaynaşmak amacı güdüyoruz. Ankara’dan dün kurul olarak geldik. Sağolsun sayın valimiz, başkanımız, başsavcımız bizi bu kadim şehirde, bu kültürler, medeniyetler şehrinde ağırladı. Ev sahipliği için teşekkür ediyorum.” dedi.

Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban da “Hafta başından beri başlamıştı aslına bakarsak etkinliklerimiz. Futbol turnuvasıyla, masa tenisi turnuvasıyla. Bugün sabah, sayın bakan yardımcımızın, sayın valimizin, belediye başkanımızın, hakkaniyet bakanlığı bürokratlarımızın ve adalet sarayı personelimizin katılımıyla programın açılışını yaptık. Bakanlıktan gelen kurul, personelin sorunlarını dinledi, önerilerini dinledi, taleplerini, şikayetlerini dinleyerek not aldı. Daha sonrasında bugün akşam bu şekilde bir konser yapılmış oldu. Konserde alın teri döken başta Hakkaniyet Bakanlığımız ve Türkiye Radyo Tv Kurumuna, onların güzide sanatçılarına teşekkür ediyoruz. Fazlaca güzel bir etkinlikti. Personel oldukça memnun kaldı.” diye konuştu.

Konseri, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, HSK Teftiş Kurulu Başkanı Osman Nuri Yiğit, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Turan Kuloğlu, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol üyeleri ve adalet sarayı çalışanları izledi.

Yoruma kapalı.