Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel ile görüştü

Başkan Yardımcısı Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen baş başa görüşme öncesinde konuşan Yılmaz, Türkiye ile KKTC’nin kaderleri ortak olan iki ülke olduğunu hatırlattı.

İki ülkenin iş birliğini her alanda sürdürdüğünü belirten Yılmaz, ‘Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinde Ercan Havalimanı’na 20 Temmuz’da ilk seferlerin açılması için hazırlık talimatı verildi. Kendisi de uçakla iniş yapmak istediğini açıkladı. Bu bağlamda çok güzel bir çalışma.Kurumlarımız ve KKTC kurumları elbirliğiyle çalışıyor.İnşallah tüm teknik hazırlıkları tamamlayıp 20 Temmuz’da bu uçuşu gerçekleştireceğiz.Ercan havalimanı çok güzel bir yatırım kıymetli ve büyük olacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yeni vitrini ve yeni yüzü olur inşallah.Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ne giden herkes bu hava alanından ülkeyi görmüş olur.Bu nedenle hepimize en kısa zamanda ve en kısa sürede hayırlı olmasını dileriz. tüm gücümüzle bu yönde çalışıyoruz. Bu hedefe hep birlikte ulaşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi. o ifadeleri kullandı

Türkiye ile KKTC arasında imzalanan 2023 Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nün kamuoyuna duyurulduğunu hatırlatan Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız yeni dönemin ilk kabine toplantısında bu protokolü ilk kez imzaladı. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. , geldiğiniz gün. Uygulama böyle başladı. Bu yeni ekonomik ve mali işbirliği Protokolünün her iki ülkeye de hayırlı olmasını ve halkımızın refahının iyileştirilmesine katkıda bulunmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ustal ve KKTC heyetini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde sık sık yapılan toplantılar ve farklı düzeylerde görüşmelerle işbirliğimizi daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.

Yoruma kapalı.