Cumhurbaşkanı Erdoğan farklı kalibrede bir lider

Siromolotov, TASS haber ajansına yaptığı açıklamada, Moskova ve Ankara doğalgaz dağıtım merkezi projesinin Türkiye’deki çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geçen yıl Kuzey Akım doğalgaz boru hattında meydana gelen patlamaları “terör eylemi” olarak nitelendiren Siromolotov, Rusya’nın müşterileri olan Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin ekonomik faaliyetleri için ihtiyaç duydukları satın alma fırsatından mahrum bırakıldıklarını söyledi.

Siromolotov, Avrupa ekonomisinin ve rekabet gücünün ve sıradan vatandaşların refahının etkilendiğini söyledi.

Tüm bunlara ek olarak Siromolotov, Türkiye ile Rusya arasındaki iş birliğinin dinamik bir şekilde geliştiğine dikkat çekerek, iki ülke arasındaki diyaloğun çıkarlara dayalı karşılıklı saygıya ve ulusal önceliklerin dikkate alınmasına dayandığına dikkat çekti.

Siromolotov, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dış baskılara rağmen üçüncü ülkelerden gelen talimatlara göre değil, halkının özlemlerine uygun bir politika izlemeye hazır olduğunu eylemleriyle gösteren, farklı kalibrede bir liderdir” dedi. . dedi. ifadesini kullandı.

Rusya ile Türkiye’nin en başarılı işbirliği alanlarından birinin enerji olduğunu anlatan Siromolotov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ortak çabalar sonucunda Türkiye’de doğal gaz merkezi kurma girişiminde bulunduğunu söyledi.

Siromolotov, bu merkezin inşası için müzakerelerin devam ettiğini hatırlatarak, “Türk ortaklarımızın birlikte yakın çalışma konusundaki şevkini, yapıcı yaklaşımını ve kararlılığını memnuniyetle karşılıyoruz. Ortak çabalarla, başta olmak üzere ortaya çıkan tüm sorunları başarıyla çözebileceğimize inanıyoruz.” mevcut ve gelecekteki enerji tesislerinin güvenliğini sağlamak.” değerlendirmesini yaptı.

Yoruma kapalı.