CHP’nin elindeki şehirlerde kötü gidişe dur diyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti merkezinde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.
GÜVEN REDDİ KALDIRMAYACAĞIZ: Aziz milletimizin takdiri ile önümüzdeki beş yıl boyunca %52,18 oyla Türkiye’yi yönetme görevini üstlenmiş bulunmaktayız. Türkiye bu seçim sonuçlarıyla istikrara, demokrasiye, güvene, özgürlüğe ve kalkınmaya ne kadar değer verdiğini bir kez daha göstermiştir. Seçimlerin sadece partimiz için değil, Türkiye ve demokrasimiz için de çok parlak, çok güzel sonuçlar alacağına inanıyorum. İnşallah 21 yıldır olduğu gibi önümüzdeki 5 yılda da bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Bize güvenen ve inanan milyonlarca insanın umutlarını boşa çıkarmayacağız.
YALAN RÜZGARI HİÇ ESMEDİ: Masanın görünmeyen ortaklarıyla birlikte, milletin birlik ve beraberliğini amaç edinen küresel şer şebekelerine, her türlü terör örgütlerine, başarılı basın kuruluşlarına ve provokatörlere karşı da mücadele ettik. Muhalefetin yalan rüzgarı hiç dinmedi. Partimizin iftiraları hiç bitmedi. Kaset kıskaçlarla, rakipler kemer altı yöntemlerle paspastan fırlatıldı. 30 yıldır yapılmayan hakaretin üç güne sığdırıldığı utanç verici günler gördük. Siyasi tarihimizde kara leke olarak kalacak pek çok örnekle karşılaştık. Seçimleri kazanmak için her şeyi yaptılar, siyasi mücadelenin sınırlarını çizen her türlü ahlaki çizgiyi kırdılar.

TÜRK DEMOKRASİSİ ONURUNUZU KORUYORUZ: Milletimizin desteğiyle 14 ve 28 Mayıs’ta iki hafta arayla iki seçimi kazanmakla kalmadık, Türk demokrasisinin onurunu ve onurunu da kurtardık. Millet olarak büyük bir felaketten nasıl kurtulduğumuz, büyük bir uçurumun eşiğinden nasıl döndüğümüz zamanla çok daha iyi anlaşılacaktır.

ARIZA OLSA ÇÖZECEĞİZ: Tartışmasız zaferimize rağmen, partimizin oylarında önceki seçimlere göre olumsuz ayrışmanın farkındayız. Özellikle bazı illerimizde milletvekilliği ile cumhurbaşkanlığı oy oranları arasındaki tutarsızlığın farkındayız. Bütün bu sıkıntıların kaynağını il il, sandık sandık inceleyelim. Konsültasyonlarımızı tamamlayıp doğru teşhisleri yaptıktan sonra sorun yaşadığımız alanlara hızlıca müdahale edeceğiz. Nerede bir hata yapmışsak, onu komplekssiz kabul edecek ve düzeltmenin yollarını arayacağız. Vatandaşın beğendiği yönleri güçlendireceğiz, eleştirdiği noktaları düzelteceğiz ve yenileme planlanan alanlarda gerekli adımları atacağız. Kadrolarımızı güçlendirecek ve yeni yüzlerle güçlendireceksek, bunu büyük bir titizlikle yapacağımızı umuyorum. Ekim ayında gerçekleştirmeyi planladığımız Büyük Kongremize de bu anlayışla hazırlanıyoruz.

KAYDEDİLECEK GÜN HESAPLAR: CHP zihniyetinin elinde her gün kanayan, bozulan şehirlerimiz, kurtulmak için gün sayıyor. Muhaliflerin yönettiği illerin belediye başkanları, şehirlerine sahip çıkmak yerine koltuk mücadelesinden vazgeçemiyor. Vatandaş hizmet beklerken tüm zamanını ve enerjisini parti içi çatışmalara harcıyor. 2’si 3 ay şehir şehir gezdikten sonra “biz başkan yardımcısı olacağız” diyerek şehrin yolunu unuttu. Adana’dan Antalya’ya, Mersin’den Eskişehir’e, Aydın’dan İzmir’e nereye baksak aynı vizyonsuzluk ve hizmetsizlikle karşılaşıyoruz. İnşallah 31 Mart 2024’te bu kötü gidişata son vereceğiz. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 4 yıldır hizmet almayan şehirlerimizi hizmet ve çalışma politikasında birleştireceğiz.

SÖZCÜKLERİ AÇIKLAMAYIN: Bu şahıs (Kılıçdaroğlu), destekleri karşılığında Kandil ve Pensilvanya’ya ne gibi sözler verdiğini henüz açıklamadı. Bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla kapalı kapılar ardında neler müzakere ettiğini açıklamadı. Vasiyetiyle birlikte Londra’daki tefecilere başka neler vaat ettiğine açıklık getirmedi. “Kazanamazsam istifa edeceğim” demesine rağmen, hangi konsantrasyonun ona tükürdüğünü söylemedi. Ayrıca 13 yılda 12 seçim kaybına rağmen ne milletten ne de kendi seçmeninden hiçbir zaman özür dilemedi. Bunlarda tatmin edici ilerleme olmadan, geri kalan her şey düzmece, sanal ve yanıltıcıdır.

DÜN BABA-OĞUL VİDEOLARI ÇEKENLER

‘masadan İttifak ortaklarına, ‘Dün baba-oğul videosu çekenlerin bugün boğaza gitmesinin bizim için hiçbir değeri yoktur’ diyerek hakaret ettiler. Değişim adı altında yapılan “kayıkçı kavgaları” bizi ilgilendirmez. Bugün ‘değişim’ için Bolu’dan Ankara’ya yürüyenler, onu her türlü aşağılayanlar… Dün Cumhurbaşkanınız Ankara’dan İstanbul’a yürüyordu. Yani sokaklar yürüyerek mi aşındırıldı? Ne oldu şimdi? “Yollar yürüyerek aşınmaz” demeye başladılar. Çok kısa bir süre öncesinin tarihini de unuturlar. Zihniyet değişmedikten sonra kimin hangi kumpasla CHP Genel Müdürlüğü’ne getirildiğinin bizim gözümüzde hiçbir anlamı yoktur. Geçen ayki muhalefet raporuna baktığınızda bu tespitlerin ne kadar doğru olduğunu anlıyorsunuz.

EMEKLİLİK İLE İLGİLİ İYİLEŞTİRME TALİMATLARI

Asgari Çalışanlarımızı memnun eden zam sonrası 6 aylık enflasyon oranı belirlenen memur maaşlarına ilişkin yönetmeliği dün Meclisimizin takdirine sunduk. Meydanlarda söz verdiğimiz gibi memurların en düşük maaşını 22 bin 17 liraya çıkarıyoruz. Tüm memurların yıllık maaşına enflasyon farkı dahil 8 bin 77 lira daha zam yapıyoruz. Tarihin en büyük zamlarından biri olan bu anlaşmanın tüm memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Emeklilerimizin beklentilerini göz ardı etmiyoruz. Ülkemiz 5 ay önce depreme maruz kalmasına rağmen, söz verdiğimiz her şeyi bir bir tuttuk, tutuyoruz. Halk arasında AET olarak bilinen emeklilik yaşını bekleyenler sorununu çözdük. Böylece 2 milyon 250 bin vatandaşımızın taleplerini karşıladık. Ayrıca son aylarda asgari emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkararak bu konudaki hassasiyetimizi ortaya koyduk. Biliyorsunuz dün enflasyon oranı netleşince emeklilerimizin yeni maaşları da belli oldu. Bakanlarımıza olası iyileştirmelerle ilgili gerekli talimatları verdim. Başkan Yardımcılarımız, Hazine ve Maliye Bakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız görevlerine başladılar. Önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapmayı umuyoruz. Her bireyin refahını, gelirini ve huzurunu 85 milyon artırmak için mücadelemize hız kesmeden devam edeceğiz.

ERDOĞAN’DAN KÖRFEZ TURLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17-19 Temmuz tarihlerinde Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) ziyaret edecek ve 20 Temmuz’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ekonomi heyeti Körfez’e iniş yapmaya hazırlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kurban Bayramı öncesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile BAE’yi ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Muhammed bin Zayed al Nahyan ile yapılan görüşmelerde ekonomik iş birliği için yeni fırsatlar değerlendirildi ve ziyaret olumlu geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ziyaretin ardından ülkeyi de ziyaret edecek. Erdoğan, 3 günlük Körfez gezisinin ardından Barış ve Özgürlük Günü’nde KKTC’ye gidecek. ANKARA

ERDOĞAN VE KRİSTERSSON BERABER OLUYORUZ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Belçika’nın başkenti Brüksel’de Türkiye, Finlandiya ve İsveç’ten heyetlerin katıldığı toplantının ardından basına yaptığı açıklamada, “Görüşmede iyi ilerleme kaydettiğimiz konusunda hepimiz hemfikirdik. İsveç’in üyeliği güvenlik çıkarınadır” dedi. tüm müttefiklerin.” Kabul ettik. Ve hepimiz bu süreci bir an önce tamamlamak istiyoruz. Bu süreçte bir sonraki adım olarak Pazartesi günü Vilnius’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Kristersson ile bir görüşme yapacağım” dedi.

ŞEHİRLERİMİZ SORUNUNUZU ÇÖZECEĞİZ

Hiçbir şey bizi şehirlerimize hizmet etmekten, ülkemize iş ve yatırımlar getirmekten alıkoyamaz, engellememelidir. Bu noktada özellikle 8 ay sonra ulusal düzeyde olacak belediye başkanlarımızdan maksimum hassasiyet ve bağlılık beklediğimin altını çizmek istiyorum. Kalan kısıtlı zamanımızı en iyi, en verimli ve en etkili şekilde kullanmalıyız. Biten projelerimizi hızla tamamlayarak vatandaşlarımızın hayatını doğrudan etkileyen hizmetlere daha fazla ağırlık vereceğiz. Şehirlerimizin ihtiyaçları ne olursa olsun, insanımızın bizden düzeltmemizi istediği ne varsa, seçmen neden şikayet ediyorsa hepsini tek tek ele alacağız. Şunu unutmayın, biz milletin umuduyuz.

JAPONYA BAŞBAKANI KİŞİDA’YI DAVET ETTİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Fumiyo Kişida ile telefon görüşmesi yaptı. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığına yeniden seçilmesinden dolayı tebriklerini ileten Japonya Başbakanı Fumiyo Kişida’ya teşekkür etti. Bu yıl Türkiye-Japonya stratejik ortaklığının 10’uncu, diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünün kutlanacağını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi, enerji, tarım gibi çok çeşitli alanlarda ikili iş birliğini ilerletmek istediğini vurguladı. , eğitim, savunma, afet yönetimi, bilim ve teknoloji. Görüşmede Erdoğan, Japonya Başbakanı Fumiyo Kişida’yı Türkiye’ye davet etti. ANKARA

SIRBİSTAN CUMHURBAŞKANI İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebriklerini dile getiren Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’e teşekkür etti. Erdoğan, Türkiye-Sırbistan ilişkilerinin tarihinin en yüksek seviyesine ulaştığını vurguladı.

Yoruma kapalı.