CHP’nin depremzedelere uyguladığı vicdansızlığa AK Parti’den peş peşe tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinde depremden etkilenen Adana ve Hatay dışında 9 ilde birinci, AK Parti 11 ilin tamamında birinci oldu. Deprem bölgesindeki iller Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdiği için CHP’li troller sosyal medyada linç kampanyası başlattı. Olay insanlık dışı boyuta ulaşırken, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden depremzedelere yönelik skandal hamle geldi.

CHP BELEDİYESİ SKANDAL KARARI!

Büyükşehir Belediyesi, depremin ardından Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Kumbağ Mahallesi’ndeki otellere yerleştirilen depremzedelerin tahliyesine karar verdi. Kararın ardından büyük şok yaşayan depremzedeler bu karara tepki gösterdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile oteller arasındaki rezervasyonun normalde 13 Ağustos 2023’e kadar sürdüğü öğrenilirken, seçimin ardından alelacele alınan kararla “Deprem bölgesinin AK Parti’ye verdiği büyük destek sonrası Tekirdağ’da depremzedeler cezalandırılıyor mu?” soru aklıma geldi

“BU ÜLKEDE HİÇ BİR VATANDAŞ SAHİP DEĞİL”

AK Parti, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin skandal kararına tepki gösterdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP trollerinin günlerdir sosyal medyada depremzedeleri linç etmeye çalıştığını belirterek, “Maalesef geldiğimiz noktada sosyal medya linçlerinden çıkmış bir durumla karşı karşıyayız. Kojenerasyon belediyeleri insanlık dışı bir şekilde depremzedelere yardımları kesmeye ve onları barınaklarından çıkarmaya başladı. Devletimizin yetkili kurumları hiçbir şikayeti kabul etmeyecektir.” dedi.

“MİLLİ İRADE CAHİLLİK ÖTESİNDE BİR İNSANLIKTIR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ise depremzedelere yönelik yakışıksız eleştiri ve provokatif açıklamaları kınadığını söyledi:

“Seçim sonrası fotoğrafta depremzedelerimizi memleketim Tekirdağ’da bir anda barınaklarından çıkarmaya çalışmak çok vahim bir durumdur. Bu milli iradenin hazımsızlığının ötesinde bir insanlık ayıbıdır. O yanınızdadır. Esenlikler içinde kalın.” .”

Yoruma kapalı.