CHP’de adaylık yarışı kızıştı – Son Dakika Haberler

CHP’de yaşanan ‘Değişim’ krizi, partinin cumhurbaşkanlığı adaylığında enflasyona yol açtı. Mevcut Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve son olarak eski CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner adaylığa yeşil ışık yaktı.

KONGRE ÖNÜNDE GÜZEL ADAYLAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “değişim” çağrısıyla genel başkanlık için kolları sıvadı. İmamoğlu, “Bu ihtiyaç ortaya çıkınca hiçbir şey olmamış gibi davranın, eski hatalarda ısrar edin, yenilgiye uğrayan milyonlarca vatandaşın duygularını anlamayın. Muhalefette değişimin anahtarı Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna göz kırptı.

ÖZELLİKLE ADAY OLDUĞUMU SÖYLEDİ

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, “Genel başkanlıksa genel başkanlıktır. Fedakarlık fedakarlıktır. Tutku değil her koşulda kazanma hırsıdır. Kaybeden takımda forvet olmaktansa her türlü göreve talip olurum.” şampiyon takım pozisyonu.Gerekirse sorumluluk,gerekirse fedakarlık.Ben buradayım.İnanç ve kararlılıkla buradayım.Seçeneksiz,umutsuz çaresiz değiliz.” Adaylığını kendi sözleriyle açıkladı.

CİHANER’DEN İMAMOĞLU’YA SALVOS

Son olarak CHP’nin büyük isimlerinden İlhan Cihaner aday olduğunu açıkladı. Cihaner, mağlubiyette İmamoğlu’nun da payı olduğunu belirterek, “Niye yenildik?

CHP bölündü! Ekrem İmamoğlu’nun Başlattığı Değişim Krizi Devam Ediyor: Gözler İstanbul Kongresi’nde…

CHP’de koltuk kavgası büyüyor! Faik Öztrak’tan Ekrem İmamoğlu’na “Biz buradayız” mesajı

CHP lideri Kılıçdaroğlu teslim oldu! Tepkiler bitmiyor

Yoruma kapalı.