Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Hatay İl Müdürlüğü binasıyla ilgili açıklama

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Hatay İl Müdürlüğü binasının büyük bir kısmının depremde hasar gördüğü ve yıkıldığı belirtildi.

Açıklamada, ağır hasarlı binanın hemen yanındaki ek hizmet binasının bugün bazı kişiler tarafından izinsiz kullanıldığının tespit edildiği belirtilerek, “Bakanlığımıza bağlı ekiplerimiz güvenlik amacıyla binayı boşaltmak istedi. il ana müdürlüğü binamızdaki yangın merdiveninin ek binamıza çökmesi riskine karşı, talebi reddeden kişiler ekiplerimize direnerek sosyal medya üzerinden “çeşitli belgelerin yok edilmeye çalışıldığı” iddiasıyla akıl almaz ve asılsız bir iddiada bulundular. . paylaşılan bilgiler

Açıklamada şunlara da dikkat çekildi:

“Bakanlığımız belgelerini basılı tutmanın yanı sıra tüm resmi yazışma ve raporları Belgenet üzerinden anında dijital ortama aktarıyor. Ayrıca ekimizde yer alan tüm belgeler diğer resmi dairelerimiz gibi yeni il müdürlüğümüzün arşivine taşınacak. belgeler Bu konuda söz konusu iddialar tamamen mesnetsiz ve mesnetsizdir.

Kurumumuzun her çalışanı afet bölgelerinde hasar tespit çalışmalarını özveriyle ve özveriyle yürütürken, bu tür asılsız iddialarda bulunanlar hakkında her türlü yasal işlemi başlatacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Yoruma kapalı.