Casillas, eşcinsel olduğunu yazan tweeti hacklendiğini söyleyerek sildi

Casillas, eşcinsel olduğunu yazan tweeti hacklendiğini söyleyerek sildi

Kaynak, Getty Images

Real Madrid’in ve İspanya ulusal takımının eski kalecisi Iker Casillas, “Ümit ederim bana saygı duyarsınız: Ben eşcinselim” söylediği tweetini hacklendiğini belirterek sildi.

Casillas’ın İspanyolca attığı tweet silinmeden ilkin bir saat kadar platformda kaldı.

Casillas ondan sonra attığı tweetinde, hacklendiğini söyleyerek tüm takipçilerinden ve LGBT topluluğundan özür dilediğini deklare etti.

İspanya’da birlikte top koşturduğu ekip arkadaşı Carles Puyol ise tweetini silmeden ilkin Casillas’a cevap vererek öpücük emojisiyle birlikte bir fotoğraflarını paylaştı ve “Bizim hikayemizi anlatmanın zamanı” dedi.

Puyol da Casillas’ın tweetinin silinmesinden sonrasında “anlayışsız esprisi” için özür dilediğini aktararak “LGTBIQA+ topluluğuna saygısını sunduğunu” belirtti.

Sadece Avustralya’daki futbol ekibi Adelaide United’da oynayan ve geçen Ekim ayında eşcinsel olduğunu açıklayan Josh Cavallo, Casillas ve Puyol’un bu mevzuyla dalga geçtiğini dile getirerek tepki gösterdi.

Cavallo, LGBTQ+ bireylerin sıkıntılı bir yoldan geçtiklerini vurgulayarak eşcinsel olduğunu açıklayan futbolcular ile dalga geçmenin hayalkırıklığı olduğunu kaleme aldı:

“Rol modellerimin ve futbolun efsanelerinin ilişkin olduğum toplulukla dalga geçmesi oldukca saygısız.”

Futbolda oldukca azca adam oyuncu açıkça eşcinsel olduğunu açıklayabiliyor.

Bu senenin başlangıcında Blackpool’da oynayan 17 yaşındaki Jake Daniels, İngiltere adam liglerinde 30 yıl sonrasında eşcinsel olduğunu açıklayan ve halen forma giyen ilk futbolcu olmuştu.

2020 senesinde emekli olan Casillas, eşi Sara Carbonero’dan Mart ayında boşandı.

Yoruma kapalı.