Carlos Queiroz’dan Jürgen Klinsmann’a istifa çağrısı

İran Ulusal Ekibi, 2022 Dünya Kupası B Grubu’nda İngiltere ve Galler ile oynadığı maçlarda futbolcuların ve taraftarların protestolarıyla gündeme gelirken, Portekizli Queiroz ile eski Alman futbolcu Klinsmann içinde sert münakaşa yaşandı.

Kariyerinde bir dönem Almanya ve ABD’yi de çalıştıran Klinsmann, katılmış olduğu bir yayında, “Queiroz, Kolombiya ve Mısır ile elemeleri geçemedi. Sonrasında geri dönerek İran’ın başına geçti. Bu onların kültürü ve buna Quieroz da hakikaten iyi uyuyor. Bu rastlantı değil, hakemi çalıştırdılar, yedek kulübesinin zıpladığını gördünüz. Sahada devamlı gözünüzün önündeler. Konsantrasyonunuzu kaybetmenize niçin oluyorlar.” yorumunu yapmış oldu.

Toplumsal medya hesabından izahat icra eden ve Klinsmann’ın sözlerini “futbol adına utanç verici” olarak nitelendiren Queiroz, “Saha içinde yaptıklarınıza ne kadar saygı duyarsam duyayım, İran kültürü, ulusal ekibi ve oyuncularım ile alakalı bu sözler futbol için utanç vericidir. Bizim seviyemizde olmadığı sürece kimse dürüstlüğümüze zarar veremez.” dedi.

Alman futbol adamını ulusal ekip kampına çağrı eden deneyimli çalıştırıcı, “Sizi, İranlı oyuncularla sosyalleşmeye ve onlardan ülkeyi, İran halkını, şairleri ve sanatı, cebiri, tüm bin senelik Pers kültürünü öğrenmeye çağrı ediyoruz. Bununla birlikte, Katar 2022 Teknik Emek verme Grubu üyeliğinizle ilgili olarak FIFA’nın vereceği sonucu tüm dikkatimizle takip ediyoruz. Kampımızı ziyaret etmeden ilkin istifa etmenizi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Galler galibiyetiyle grupta ikinci sıraya yerleşen İran, son maçında ABD’yi yenmesi halinde tarihinde ilk kez son 16 turuna duracak.

Yoruma kapalı.