Bu yıkılmaz millet her zaman hainlerin karşısında durur

Ankara’da polis memuru olarak görev yapan Fırat Bulut (30), FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde hainlerle 2,5 saat çatıştı. Hainlere 281 kurşun sıkan Bulut, arkadaşlarının “Geri çekilin, siper alın” sözlerine, “Hainlerin karşısına çıkmam. Fıratsız vatan olur ama siper alın” sözlerine arkadaşlarının yanıt vermesi üzerine şehit oldu. ülke olmadan Fırat olmaz”.
Şehit Fırat Bulut’un Konya’da yaşayan ağabeyi Murat Bulut, duygularını SABAH’a şöyle anlattı:

Aradan günler, haftalar, aylar, 7 yıl geçti. Ama bir ömür gibi geldi. Kardeşime olan arzum her geçen gün daha da artıyor. Tarihimizde birçok ihanetle karşı karşıya kaldık ama FETÖ’nün hain darbe girişiminden sonra bile bu hainlere inananlar var. Bu uğurda kardeşimi şehit eden kişi olarak hakkımı onlara da destekçilerine de helal etmiyorum.

BİZ UNUTMAYACAĞIZ

7 yıl olmadı, 70 yıl geçti ama 15 Temmuz’u unutmayacağız. İçlerinde hain olsunlar, dışında düşman olsunlar, ne zaman bize karşı bir hamle yapsalar yine yıkılmaz Türk milletini bulacaklardır. Türk milleti aç susuz kalacak ama bayraksız devletsiz kalmayacaktır. Nene Hatunların ve Sütçü İmamların torunlarıyız. Geçmişte hainlere fırsat vermedik, 15 Temmuz’da da vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Her dönemde olduğu gibi devletimize ve bayrağımıza uzanan eli kıralım. Amcamın yokluğunu kendi çocuklarıma bile anlatamıyorsam, şehit çocuklarının durumunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Yoruma kapalı.