Bu sıkıntılı günleri de aşacak daha güzel günlere erişeceğiz

Destici, ATO Congresium’da düzenlenen “İmkon Yapı ve İnovasyon Zirve Programı”nda yapmış olduğu konuşmada, Türkiye’nin bulunmuş olduğu coğrafyada önder bir ülke bulunduğunu belirtti.

Destici, “Bu coğrafyada Türk ve Müslümansanız haklı olmanızın oldukça bir kıymeti yok, kuvvetli olmanız gerekiyor. Eğer kuvvetli değilseniz haklılığınız oldukça bir şey ifade etmiyor. Size zarar vermek ve büyümemenizi isteyenler haklı bazı temeli dahi olmayan sebepler ve gerekçeler üreterek size ambargolar uygulayabiliyorlar ya da çeşitli yaptırımlarla sizi karşı karşıya bırakabiliyorlar.” diye konuştu.

Emperyalist ve küresel devletlerin tüm dünyayı sömürmelerine karşın doymadıklarını ifade eden Destici, Türkiye’nin kuvvetli olmak haricinde bir çaresinin bulunmadığını söylemiş oldu.

Pandemiyle başlamış olan sürecin ve Rusya-Ukrayna savaşının tüm dünyayı olduğu şeklinde Türkiye’nin ekonomisini de negatif etkilediğini dile getiren Destici, Türkiye’nin pek oldukça noktada öteki ülkelerden daha pozitif pozisyonda bulunduğunu kaydetti.

Destici, gelişme rakamlarının umutlandırdığını ve sevindirdiğini belirterek, enflasyonun inişe geçmesinin de pozitif bulunduğunu beyan etti.

Tedarik zincirinin bozulduğunu, emtia fiyatlarının arttığını bunlardan en oldukça inşaat ve yapı sektörünün etkilendiğini aktaran Destici, “Bunların da toparlanma içinde bulunduğunu görüyoruz. Hem hükümetimiz hem Cumhur İttifakımız hem de siz değerli ziyaretçilerimizin gayretleriyle bu sıkıntılı günleri de aşacak daha güzel günlere erişeceğiz.” dedi.

Destici, fiyat artışlarının denetlenmesi mevzusunda kuvvetli adımlar atıldığını, en kısa zamanda pozitif sonuçlar alınacağını belirterek, “En sorun çekilen alanlardan birisi de finans. Bu mevzuda da ocak ayından itibaren devlet bankalarımız başka olmak suretiyle öteki bankalarla beraber finans mevzusunda yeni adımlar atılacak. İnşaat müteahhitlerimize de yeni alanlar açılacaktır.” diye konuştu.

Yoruma kapalı.